Існування нації спирається на свідому волю її членів.
Іван Лисяк-Рудницький, історик, публіцист, педагог, дослідник української суспільно-політичної думки

Зеленський заявив, що сподівається на системні результати й більше "посадок" від НАБУ, САП і ОГП уже "сьогодні"

17 вересня, 2020 - 12:52
Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що за корупційні діяння в країні ні для кого не буде винятків, незалежно від посади або статусу, й очікує від НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Офісу генерального прокурора більше системних результатів їхньої роботи й більше "посадок".

"Це ж просто. Правда? І ми саме про це публічно домовлялися. Що традиційно корупційного "якщо зайшов на посаду, то можеш трішки брати в кишеню державного, вона не збідніє", більше не буде. Може, хтось не почув? Тому ще раз. Кожен посадовець, міністр і депутат має великими літерами десь на собі закарбувати просту істину: якщо вкрав – сядеш, якщо брав хабар – сядеш. Винятків із цього правила не може бути – для будь-якої особи в нашій державі. Бо нема більше "криш", прикриття, адміністративних можливостей", - написав він на своїй сторінці у Facebook у четвер.

Зеленський зазначив, що дуже довго класична політична та бізнес-система в Україні будувалася саме на таких цинічних винятках - щоб "потрібні люди" могли закрити будь-які справи.

"Багатьох із таких "винятків" кожен українець знає навіть за прізвищами. Вони стали політичним бомондом в країні за ці 28 років. Якби у 2019-му не скасували кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, фактично амністувавши тисячі корупціонерів, зараз у в'язницях можна було б організовувати великі ток-шоу – були б дуже солідні спікери. Які, не сумніваюся, дуже красиво розповідали б нам про те, як саме треба любити країну", - зазначив він.

Президент нагадав, що коли він і його команда йшли на вибори, то обіцяли народу, що старі корумповані часи закінчаться, винятків не буде, особливих немає, виправдання не приймаються.

"Забули? Так швидко? Чому досі хтось вважає, що він особисто може спробувати стати "винятком" із цієї обіцянки та поводитися так зухвало? Хочу, щоб усі посадовці, всі депутати уважно ще раз подивилися на себе, на свої справи й затямили – за хабарництво буде дуже боляче", - наголосив він.

Зеленський також висловив сподівання, що НАБУ, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Офіс генерального прокурора все-таки почують суспільство і працюватимуть значно швидше і продуктивніше, щоб викривати діяльність усіх шукачів вигод у владі.

"Не раз на місяць демонструвати нам гучну справу, а системно, день у день, максимально напружуючи свої можливості, показувати результат. Конкретний. Чи ні? Чи ми забагато хочемо? Це ж не робота задля реклами чи піару. Не просто відео, скандал, а потім – тиша. Це ж про вироки – про ті самі "посадки", про які в нас запитують люди в кожному місті. А тому – більше правоохоронної конкретики. Більше показових "посадок". Просто сьогодні. Бо час на справедливість дуже швидко спливає", - зазначив президент.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ