Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

У Дніпрі викрили ботоферму, яка підривала кампанію з вакцинації в Україні

17 вересня, 2021 - 13:40
Фото ssu.gov.ua

Кіберфахівці СБУ ліквідували у Дніпрі ботоферму, яка працювала на замовлення кураторів з РФ.

Потужність «ферми» - більше 5 тисяч ботів, повідомили в пресцентрі Служби безпеки України.

За задумом кураторів, масове поширення фейків серед українських інтернет-користувачів мало дискредитувати українську владу та підірвати національну програму вакцинації.

За матеріалами слідства, координаторкою й адміністраторкою виявленої ботоферми була мешканка Дніпра. Російські замовники забезпечили її всім необхідним обладнанням і забезпеченням, його налаштовували дистанційно.

Жінка розмістила програмно-апаратний комплекс у спеціально орендованій для цього квартирі. За його допомогою адмініструвала понад 5 тисяч облікових записів в мережі «Фейсбук», які нібито належали громадянам України, хоча насправді використовували фейкові персональні дані.

Від замовників вона регулярно отримувала інформаційні «вкиди», які потрібно було «розганяти» через соцмережі. Крім того, жінка мала активно створювати нові псевдо профілі.

Оплату за свої послуги адміністраторка отримувала через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

У межах кримінального провадження триває досудове розслідування. Докази причетності окремих осіб до протиправної діяльності вилучено, зокрема комп’ютерне обладнання та сотні sim-карток мобільного оператора.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ