Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

У Вінниці почали облаштовувати територію для встановлення пам’ятника Любомиру Гузару

17 вересня, 2021 - 10:29

9 жовтня цього року Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відкриє у Вінниці відкриє перший у світі пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару. Його розташують поблизу храму Покрови Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви на вулиці Київській.

Там уже розпочалися підготовчі роботи до встановлення пам’ятника Блаженнішому. Кошти на його виготовлення збирала Вінницька греко-католицька спільнота, а благоустрій біля постаменту роблять за кошти міського бюджету. Комунальники завершують класти плитку та облаштовувати закладні під опори для освітлення.

Як повідомив ініціатор збору, отець Григорій Рогацький виготовили пам’ятник столичні скульптори Олесь Сидорук та Борис Крилов. Висота бронзової скульптури становитиме орієнтовно 2 метри. За задумом авторів, Любомир Гузар зображений у повний зріст, одягнений в жилетку поверх підрясника і спиратиметься на палицю. Поруч з ним стоїть колона, на якій розміщена митра та одяг, що спадає.

«Задум створення пам’ятника давно «просився». Ми найперше поставили собі питання: як зі смертю Гузара з ним не розлучитися? З його думками, поглядом на світ і щодо України зокрема... Він двічі був у Вінниці, і це кожен раз вражало, адже приходили на зустріч з ним люди, які взагалі не мали стосунку до Української Греко-Католицької церкви. Крім того, отець Любомир Гузар, коли служив в лавах Української Галицької Армії, побував на Вінниччині, і це також символічно, бо тепер він повертається до нашого міста», – відзначив отець Григорій.

Він додав, що з нагоди спорудження першого у світі пам’ятника Любомиру Гузару упродовж  4–10 жовтня у Вінниці буде організована низка заходів під назвою: «Тиждень Патріарха Любомира Гузара. Прилучитися до великого». Кожного дня відбуватимуться лекції, бесіди, фотовиставки та фільми, які спрямовані на те, щоб більше відкрити постать великого Патріарха Любомира та переосмислити його внесок у розбудову Церкви й України.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото надані авторкою

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ