Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Володарка титулу «Голос країни» присвятить серію концертів Дню захисника України

17 вересня, 2021 - 11:31
Фото «Дню» надала Галина ГУЗЬО

Сольну програму «Найгарніші пісні України» львів’янка Оксана Муха виконає у Маріуполі (14 жовтня), Краматорську (15 жовтня) та Сєвєродонецьку (16 жовтня).

Про це «Дню» розповіла промоменеджерка проєкту Галина Гузьо. І додала, що свій невеликий тур (до речі, перший такий, на Схід, для Оксани Мухи) переможниця телепроєкту «Голос країни» готує з нагоди Дня захисника України.

«Схід потребує української пісні як повітря», – цитує Галина Гузьо Оксану Муху.

Також зазначає, що про концерти у Маріуполі, Краматорську та Сєвєродонецьку Оксана мріяла, бо відчувала потребу нести «Найгарніші пісні України» туди, де їх найбільше потребують.

«А це – саме ті міста, саме той край», – вважає виконавиця.

Оксана Муха – співачка і скрипалька, переможниця 9-го сезону популярного шоу «Голос країни» у команді зіркового тренера Dan Balan, де її назвали «душею української пісні».

«Так звучить душа України, так співає сама Україна»,  – говорив її наставник, співак із Молдови зі світовою славою Дан Балан.

Увесь переможний шлях у непростому вокальному телепроєкті Оксана пройшла винятково з україномовною піснею, що стало прецедентом для талант-шоу.  Ще задовго до перемоги у «Голосі країни» Оксана Муха стала володаркою Гран-прі І Міжнародного конкурсу ім. Квітки Цісик (2011 р.), де її назвали «українською (або другою) Квіткою Цісик».

«Квітка Цісик повернулась до нас голосом Оксани Мухи», – висловилася тоді про молоду співачку голова журі, народна артистка України Ніна Матвієнко.

Сама ж співачка зазначає, що виростала на музиці Квітки. Власне, на «Голосі країни» Муха відкрила Цісик для мільйонів нових слухачів і продовжила справу легендарної американської співачки українського походження.

У репертуарі виконавиці  твори різного формату: від стародавніх українських народних пісень і до сучасної авторської та експериментальної музики. Концертна програма «Найгарніші пісні України» об'єднала пісні, які творять Україну та українців: «Два кольори», «Я піду в далекі роки», «Черемшина», «Ніч яка місячна», «Гуцулка Ксеня», «Шуміла ліщина»… Українські хіти будуть доповнені авторськими піснями, написаними за останні кілька років для Оксани Мухи: «Не забувай мене», «На маленькій планеті», «Ти знаєш, що ти людина»…

«Мета Оксани Мухи проста і велична водночас – щоб українська пісня звучала і співалась у кожному українському домі, – говорить Галина Гузьо. – А ще – щоб через українську пісню світ відкривав собі Україну та українську націю».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів, "День"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ