З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

У Вінниці відбувся чемпіонат з регбі на візках

17 жовтня, 2019 - 20:40
Фото надано автором

Третій відкритий регіональний чемпіонат з регбі на візках серед людей з інвалідністю провели сьогодні на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. У ньому взяли участь команди з різних міст України. Усі гравці – з порушеннями опорного рухового апарату, які пересуваються на візках. Попри це хлопці, як і звичайні спортсмени, були налаштовані рішуче і жорстко грати проти суперника. Однак фортуна цього року була на боці гравців із Житомирщини, які вибороли перше місце. Друге посіли вінницькі «Соколи», а третє – дісталося гравцям із Рівного.

Головним організатором чемпіонату вкотре виступила громадська організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія». Її керівниця Людмила Нецкіна розповіла, що регбі на візках – це командний вид спорту, який спеціально розроблений для людей з травмами. Головна ідея чемпіонату полягає в тому, щоб привернути увагу громадськості до цього виду спорту. Адже попри те, що спортивна командна гра входить до переліку параолімпійський видів спорту, українські спортсмени на візках не можуть брати участь у паралімпіаді через відсутність профільної федерації у параолімпійському комітеті.

«В Україні є багато хлопців, які за власний кошт купують спеціальні регбійні візки, постійно тренуються, але представляти Україну на міжнародних змаганнях не можуть, бо в нас немає Федерації регбі на візках. Тому цим чемпіонатом ми хочемо привернути увагу Паралімпійського комітету до цієї проблеми», – зазначила Людмила Нецкіна.

До слова, регбі на візках об’єднує елементи баскетболу, волейболу, хокею та проходить на баскетбольному майданчику. Гравці виходять на поле на спеціально сконструйованих візках. У грі використовується волейбольний м’яч, який можна нести, котити, кидати, передавати з рук у руки, головне не затримувати більше, ніж на 10 секунд. Бали набираються після потрапляння гравця з м’ячем за головну лінію майданчика супротивника. Гра триває 4 періоди по 8 хвилин.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Фото надано автором

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ