Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Питання юрисдикції суду у справі захоплення Росією українських кораблів в Керченській протоці вирішиться через кілька місяців

17 жовтня, 2021 - 10:28
Фото Reuters

Питання юрисдикції міжнародного арбітражного трибуналу в Гаазі з розгляду справи України проти Росії про інцидент в Керченській протоці буде вирішено через кілька місяців. Приводом для судового розгляду є конфлікт, що стався 25 листопада 2018 року.

Про це повідомляє DW.

Того дня три українські кораблі силою зупинила російська берегова охорона в міжнародних водах неподалік від анексованого Криму при спробі пройти через Керченську протоку з Чорного моря в Азовське.

Військовослужбовців і працівників Служби безпеки України, які були на українських кораблях, звинуватили в незаконному перетині кордону і утримували під вартою дев'ять місяців.

Позовну заяву в зв'язку з цим інцидентом Україна подала 1 квітня 2019 року. Вона вимагала визнати, що РФ порушила Конвенцію ООН з морського права 1982 року. У серпні 2020 Росія подала попередні заперечення, поставивши під сумнів юрисдикцію арбітражу. Слухання в Гаазі за цими попередніми запереченнями проходили з 11 до 16 жовтня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ