Душа людська міряється повною мірою, та такою, про яку навіть і не підозрював світ. Книги і фільми про нашу правду, про наш народ мусять тріщати од жаху, страждань, гніву і нечуваної сили людського духу.
Олександр Довженко, український письменник та кінорежисер

У світі зростає кількість людей, що живуть за межею бідності, – ООН

17 жовтня, 2021 - 15:21
Фото Reuters

У своєму зверненні з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності, який відзначають 17 жовтня, генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш попередив про зростання числа людей, що живуть в умовах крайньої бідності.

Про це пише Радіо Свобода.

За його словами, зростання показників бідності спостерігається вперше за двадцять років і пов’язане передусім з пандемією, боротьба з якою негативно позначилася на економіках країн світу. Торік додатково 120 мільйонів людей опинилися за межею бідності, каже Ґутерріш.

«Нерівномірне відновлення ще більше збільшує нерівність між глобальною Північчю і Півднем. А тим часом сьогодні, коли солідарність потрібна як ніколи, ми не бачимо її прояву», – зазначи він.

За словами Ґутерріша, нині треба передусім боротися зі злиднями і несправедливим розподілом вакцин.

Генсекретар ООН також привернув увагу до становища вразливих груп населення, зокрема жінок, які в результаті пандемії постраждали більше, ніж чоловіки. Він запропонував надавати адресну допомогу жінкам-підприємцям, боротися з неофіційною зайнятістю, а також приділяти більше уваги питанням освіти, соціального захисту, медичного страхування дітей та охорони здоров’я в цілому і скорочувати розрив у доступі до цифрових технологій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ