Не здобутки техніки, а вага Слова в суспільстві визначає міру його цивілізованості.
Андрій Содомора, український перекладач, письменник, науковець

СБУ розкрила схему фінансування Росією окупаційної адміністрації в ОРЛО

18 січня, 2020 - 16:27
Фото: picture-alliance/dpa

 Служба безпеки України задокументувала механізм фінансування Росією окупаційної адміністрації в Луганській області.

"Оперативники і слідчі спецслужби встановили, що щоб уникнути санкцій щодо банківського сектору, РФ створила на власній території і в тимчасово окупованих районах Донбасу спеціальні фінансові установи. З 2014 року, після введення в "ЛНР" території рублевої зони, з їхньою допомогою Росія ввела механізм фінансування апарату окупаційних органів влади", - повідомляє прес-центр СБУ.

Було встановлено, що для приховування прямої фінансової підтримки фейкових установ в ОРЛО Росія залучила до схеми банківську установу Південної Осетії, через яку кошти з Росії потрапляють в так званий "державний банк ЛНР". Після цього кошти розподіляються "Міністерством фінансів ЛНР" між окупаційними органами влади і силовим блоком.

За наявними даними, щорічний обсяг фінансування РФ терористичної організації "ЛНР"перевищує 30 млрд російських рублів – понад дві третини від загальних потреб "бюджету" псевдореспубліки.

"Після формування доказової бази, в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч.3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України, Служба безпеки задокументувала, що на тимчасово окупованій території ключову роль в системі фінансування псевдореспубліки та її незаконних збройних формувань відіграють так звані "міністр фінансів" і директор "Держбанку ЛНР". Зазначені особи обіймають керівні посади в окупаційній адміністрації ще з 2014 року. Вони підтримують постійні контакти з кураторами від урядових структур РФ, систематично виїжджають до Москви для узгодження питань виділення "асигнувань" на функціонування так званої "ЛНР" і розподілу коштів", - повідомляє спецслужба.

Наразі псевдочиновникам повідомлено про підозру у фінансуванні дій, скоєних з метою насильницької зміни конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. Їх оголосили в розшук. Обвинувальні акти будуть передані до суду для заочного засудження.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ