Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ — нацією, країна — державою
Михайло Грушевський, професор історії, організатор української науки, політичний діяч і публіцист

Фільм про повернення Донбасу потрапив до довгого списку британської нагороди BAFTA

18 січня, 2021 - 21:11
Кадр з фільму "Атлантида"

 Фільм про повернення окупованого Донбасу «Атлантида» – у 12-ти секціях довгого списку престижної британської премії BAFTA.

У Великій Британії вже готуються до 74-ї церемонії премії BAFTA. Наразі у мережі опублікували лонг-лист, в який увійшов український фільм про Донбас «Атлантида», повідомляє АрміяІnform з посиланням на «Вчасно».

Лонг-лист опублікували на офіційному сайті британської премії BAFTA. У Держкіно наголосили, що «Атлантида» може позмагатися за престижну кінонагороду одразу в кількох номінаціях.

Зокрема фільм про Донбас від Валентина Васяновича може позмагатись у номінаціях:

— Найкращий фільм

— Найкращий неангломовний фільм

— Найкраща режисерська робота

— Найкращий оригінальний сценарій

— Найкращий кастинг

— Найкраща операторська робота

— Найкращий монтаж

— Найкраща музика до фільму

— Найкращий художник-постановник

— Найкраща чоловіча головна роль (Андрій Римарук)

— Найкраща жіноча головна роль (Людмила Білека)

— Найкраща чоловіча другорядна роль (Василь Антоняк)

Премію BAFTA щороку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва і є британським аналогом «Оскара». Переможців оголосять 11 квітня 2021-го під час урочистої церемонії. Через епідеміологічну ситуацію захід можуть перевести у віртуальний формат, а учасниками премії точно стануть представники британської королівської родини.

Фільм «Атлантида» допомагає вирушити у недалеке майбутнє — 2025 рік. Тоді, за сюжетом, війна з Росією завершилась, а українці поступово відбудовують регіон, який за роки бойових дій став непридатним для життя. У таких непростих умовах, коли навколо вирує спустошення й розруха, зустрічаються двоє людей, які стають надією на те, що у Донбасу є майбутнє.

Головні ролі Валентин Васянович спеціально віддав не професійним акторам, а учасникам війни. У кадрі можна побачити парамедика Людмилу Білеку та колишнього розвідника Андрія Римарука.

Стрічка «Атлантида» вже має міжнародні нагороди, серед яких — премія Венеційського кінофестивалю. Окрім цього, фільм Валентина Васяновича Україна висунула на розгляд Кіноакадемії, відтак проєкт може опинитись у списку номінантів на Оскар.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ