Влада спирається на всіх, хто живе в брехні.
Вацлав Гавел, чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст, дев'ятий та останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії

СБУ допитала свідка переправлення до Сирії бойовиків ПВК "Вагнер"

18 квітня, 2018 - 10:49
Фото Артема СЛІПАЧУКА, "День"

Співробітники Служби безпеки України затримали і допитали свідка переправлення до Сирії найманців приватної військової компанії "Вагнера" військово-морськими силами Росії.

Про це повідомили  на офіційному веб-сайті Служби безпеки України.

Зазначається, що правоохоронці затримали двох чоловіків, які планували нелегально перетнути кордон. Одним із затриманих виявився громадянин України. Інший - громадянин РФ, який мав при собі військовий квиток із записом про нагородження за участь у військовій операції в Сирії.

"Колишній військовий РФ засвідчив співробітникам СБУ, що під час служби за контрактом у 2015-2017 роках на ракетному крейсері "Варяг" неодноразово брав участь у переправленні до Сирії бойовиків ПВК "Вагнер" із важким озброєнням та боєприпасами", - йдеться у повідомленні.

В СБУ наголошують, що продовжують документування злочинів російських найманців на Донбасі, у Сирії та інших країнах з метою передачі матеріалів до українських та міжнародних судових інстанцій.

 

Нагадаємо, унаслідок авіаудару міжнародної коаліції на чолі США в Сирії загинули понад 100 бійців проурядових сил. Згодом стало відомо, що 9 лютого у Сирії ліквідували сотню найманців російської приватної військової компанії "Вагнер".

За наступними даними, кількість вбитих бійців російської приватної військової компанії "Вагнер" сягнула понад 200 осіб.

У жовтні минулого року повідомлялося, що СБУ зібрала докази діяльності російських військових у складі приватних військових компаній (ПВК) як на Донбасі, так і в Сирії.

Вперше СБУ зафіксувала бойовиків ПВК "Вагнера" на Донбасі 29 травня 2014 року. Задокументовано їх злочинну діяльність в Україні, більшість переговорів, додав керівник СБУ.

Читайте більше в ексклюзивних матеріалах "Дня" "Сирія: траурний марш Вагнера"; "Маска "Вагнера".

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...