Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

У Львові відбудеться творчий вечір заньківчанина Святослава Максимчука

18 травня, 2016 - 13:46
У Львові відбудеться творчий вечір заньківчанина Святослава Максимчука
Фото Тараса ВАЛЬКА

Дев'ятого березня актору Театру ім. Марії Заньковецької Святославу Максимчуку виповнилося 80 років.

До ювілею Святослав Васильович підготувався гідно – кількома творчими заходами, чим довів, що навіть такий поважний вік для творчості – не перешкода.

Зокрема,  5 травня на Камерній сцені театру відбувся творчий вечір, під час якого актор виконав поему Тараса Шевченка «Марія». 13 травня, також на Камерній сцені, Максимчук грав у моновиставі Степана Руданського «Адам» (за першою частиною маловідомого твору поета-класика гумору і сатири «Байки світовії»).

А найближчої суботи, 21 травня, народний артист знову запрошує публіку до театру і тепер уже на Великій сцені розповідатиме про свій творчий шлях і  читатиме поезії.

Йтиметься, звичайно ж, і про одну з найцікавіших сторінок творчого життя Святослава Васильовича  – проект «Заньківчанські вечори», котрий стартував ще 1989 року й участь у якому взяли такі відомі особистості, як Іван Драч, Микола Жулинський, Іван Дзюба, Ліна Костенко, Микола Вінграновський, Валерій Шевчук, Петро Скунць, Ігор Калинець, Роман Лубківський, Богдан Стельмах, Роман Іваничук, Михайло Косів, Борис Олійник, Леонід Кравчук, Микола Плав’юк, В’ячеслав Чорновіл, Михайло Горинь, Костянтин Морозов, Ігор Юхновський, Михайло Сирота, Богдан Гаврилишин, сестри Тельнюк… Загалом відбулося понад півсотні таких зустрічей. 

На заньківчанській сцені Святослав Максимчук грає з 1964 року. У його акторському доробку – понад сто ролей. У добробку Максимчука-декламатора – Тарас Шевченко, Іван Франко, Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Василь Стефаник, Леся Українка, Степан Руданський, Володимир Самійленко, Олесь Гончар, Ліна Костенко, Василь Симоненко, Микола Вінграновський, Дмитро Павличко, Роман Лубківський, Ігор Павлюк, і це аж ніяк не повний перелік художників слова, чиї твори входять до репертуару актора.

До слова: щойно видавництво «Апріорі» видало книжку "Огонь в одежі слова" (автор – Яким Горак), присвячену діяльності майстра художнього читання, відомого інтерпретатора української літературної класики Святослава Максимчука.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ