Немає людини, яка б не любила свободу; але справедлива людина вимагає її для всіх, а несправедлива – лише для себе
Карл Людвіг Берне, німецький публіцист і письменник, поборник емансипації євреїв.

Стратегія щодо деокупації Криму: В Меджлісі працюють над програмою "м’якої сили"

18 травня, 2018 - 16:36
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв заявив, що є одним із тих, хто 2015 року брав участь в експертних нарадах при Раді національної безпеки й оборони України, де обговорювалися необхідні заходи щодо деокупації Криму.

"Після цього єдиний документ, який я бачив, і який презентувала РНБО, — це документ під назвою "Напрямок державної політики щодо деокупації та реінтеграції окупованих територій Донбасу та Криму". Але, на жаль, у ньому була лише одна сторінка, де більше йшлося про реінтеграцію, а не про деокупацію. Звичайно ж, спочатку мають бути заходи щодо деокупації. Разом із тим, я не можу сказати, що подібного документа не існує, можливо він існує під грифом "таємно"", - розповів він "Дню".

"Що необхідно робити? Ми зі свого боку ведемо певну роботу. Ще  2015 року була розроблена стратегія публічної дипломатії кримських татар, зараз ми працює над стратегією іміджу кримських татар, а також над програмою нашої "м’якої сили". Одна з ініціатив — це "Звільніть Крим". Коли ми говоримо про порушення прав людини в Криму, ми виходимо з того, що такі порушення припиняться лише після деокупації Криму. Одним із завдань є міжнародна інформаційна кампанія зі звільнення Криму, надання допомоги політв’язнем і їхнім родинам.

Часто експерти, які кажуть, що неможливо визначити, коли за термінами станеться деокупація. У мене інша позиція. Я вважаю, що коли буде визначена стратегія щодо деокупації, де будуть чітко прописані мета, завдання й індикатори, тоді ми зможемо передбачати до якого періоду можна деокупувати півострів, відповідно стежити за динамікою і за необхідності коригувати її", - зазначив Барієв.

Читайте більше на сайті "Дня" в статті "План "Розпорошування", або Геноцид, що триває".

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...