Немає людини, яка б не любила свободу; але справедлива людина вимагає її для всіх, а несправедлива – лише для себе
Карл Людвіг Берне, німецький публіцист і письменник, поборник емансипації євреїв.

У День вишиванки в Тернополі дефілювали дівчата з вадами слуху

18 травня, 2018 - 11:20
Фото надано автором

У Тернополі відбулося благодійне дійство “Дефіле у вишиванках”. Вихованці школи-інтернату для дітей зі зниженим слухом дефілювали у вишитих вбраннях. Вони представили колекції українських дизайнерів, а також заспівали мовою жестів.

З ініціативою щодо проведення “Дефіле у вишиванках” виступила дизайнер еко-одягу Оксана Чмиленко. Захід приурочений Дню вишиванки і 50-річчю створення Українського товариства глухих у Тернополі.

«17 років тому я працювала в Товаристві глухих, члени цієї організації стали мені рідними. Я побачила сюжети про те, що діти сонця дефілюють на подіумі і виникла ідея провести такий захід за участю дівчат із вадами слуху, – розповідає організатор благодійного дійства Оксана Чмиленко. – У нашому показі взяли участь 9 дівчат з вадами слуху та 9 професійних моделей. Усі вони дефілювали у вбраннях з колекцій українських дизайнерів».

У Тернопільській області є 1452 людини з вадами слуху, які користуються жестовою мовою. Про це зазначає голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» Надія Коцовська. «Людей з вадами слуху є набагато більше в області, але не всі користуються жестовою мовою, – наголошує Надія Коцовська. – Що стосується «Дефіле у вишиванках», такі заходи дуже потрібні. Люди із вадами слуху закриті самі в собі, а оточення також не дуже іде їм назустріч. Дівчата спочатку неохоче зголошувалися на участь у заході, переживали, як їх сприймуть, хвилювалися за організаційні моменти. Ми пояснили, що їх навчать, підготують, і тоді вони погодилися».

Підготовка до дефіле тривала три місяці. Дівчат готували професійні моделі, візажисти, дизайнери. Показ відкрила 17-річна Олеся Струтинська, яка цього року взяла участь у всеукраїнському конкурсі «Міс нечуюча красуня» і перемогла у двох номінаціях – «Міс глядацьких симпатій» і «Міс чарівність». На благодійному дійстві в Тернополі Олеся не тільки дефілювала, а й співала, виконала три пісні. 

«Три місяці готувалися, практично щодня були репетиції, вчителька займалася зі мною, допомагала вивчити пісні. Мені дуже подобається бути моделлю. Я би хотіла і надалі брати участь у таких заходах», – каже Олеся Струтинська.

Організатори заходу переконані, що для людей із вадами слуху участь у благодійному «Дефіле у вишиванках» – це можливість відкрити свій світ і здібності для суспільства. «Ми часто говоримо про проблеми, а тут дівчата мали можливість показати, що вони красиві, гарні, розумні, талановиті», – наголошує Надія Коцовська.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль, фото автора

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...