Немає людини, яка б не любила свободу; але справедлива людина вимагає її для всіх, а несправедлива – лише для себе
Карл Людвіг Берне, німецький публіцист і письменник, поборник емансипації євреїв.

У Вінниці розпочався фестиваль VinBookFest

18 травня, 2018 - 15:19
Фото надано автором

Книжкова виставка-ярмарок друкованих видань українських видавництв та книгарень відкрилася сьогодні біля пам’ятника Михайла Коцюбинського. У програмі цьогорічного фестивалю VinBookFest, який ініціювала Вінницька міська централізована бібліотечна система, майстер-класи, захопливий квест, поетичний батл, а також літературні зустрічі та автограф-сесії з українськими письменниками Галиною Вдовиченко зі Львова та Мирославом Дочинцем із Закарпаття. Фест відбувається у рамках проекту «Читай, улюблене місто!», який став одним з переможців конкурсу проектів «Бюджет громадських ініціатив м. Вінниці» у 2018 році.

«Перший книжковий фестиваль ми проводили торік і газета «День» висвітлювала наш захід https://day.kyiv.ua/uk/news/030917-vinnycka-biblioteka-organizuvala-knyzhkovyy-festyval. Цього року всі бібліотекарі міста вийшли на площу, до пам’ятника Михайла Коцюбинського, щоб можна було залучити якомога більше людей, які люблять і хочуть читати. Свої нові видання презентували 12 видавництв, серед них і місцеві, і з Києва, і з Буковини. Паралельно з виставкою-ярмарком діють локації з майстер-класами, працює експозиція ретро-книги, автограф-сесії письменників, – розповідає директор Вінницької міської централізованої бібліотечної системи Ірина Івасюк. – Головна мета фестивалю – задовольнити читацькі смаки наших городян, щоб вони приходили до бібліотек і читали книги. На щастя, на ринку щороку стає дедалі більше якісної української літератури. І люди повертаються до читання. Спраглість суспільства до нових книжок відчувається. Та придбати усі нові видання ми не маємо змоги. А от завдяки таким фестиваль можемо отримати найсвіжіші книги у подарунок від видавництв і магазинів».

По обіді в рамках книжкового фестивалю розпочалися виступи вінницьких гуртів «Kol Filipont & Pasha» та «FOL’GA». А завершальним акордом VinBookFest стане екскурсія містом у трамвайчику, де відбудеться зустріч з вінницькими поетами, чиї вірші лунають у міських трамваях у межах проекту TRAmART, про який раніше писав «День».https://day.kyiv.ua/uk/news/100616-u-vinnyckyh-tramvayah-zvuchatymut-virshi

Окрім головної локації дійства, упродовж сьогоднішнього дня біля 9 бібліотек міста «працюватимуть» так звані «читаючі» лавки, розташувавшись на яких вінничани матимуть можливість почитати свої улюблені книги на свіжому повітрі.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...