Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Вінницький краєзнавчий музей поповнився унікальним скарбом, - Тимчук

18 травня, 2019 - 18:20
Фото Dmitry Tymchuk

Колекція Вінницького краєзнавчого музею поповнилася унікальним скарбом.

Про це повідомив депутат фракції "Народний фронт" Дмитро Тимчук.

«Наші спроби повернути в Україну унікальний бронзовий шолом 12-10 вв. до н. е. принесли несподіваний, але приємний результат. Після моїх звернень до держорганів і публікацій з приводу шолома зі мною зв'язався громадянин, який недавно придбав комплект стародавніх срібних прикрас. Історія з шоломом змусила цього громадянина переглянути своє ставлення до покупки, і він вирішив передати прикраси в музей», - пише він.

По ходу справи з'ясувалося, що цей комплект з 17 елементів являє собою рідкісний скарб 5 століття н. е., який знайшли "чорні археологи" в районі міста Гайсина (Вінницька область). До складу комплекту входить пластинчата гривна з орнаментом, а також намисто з підвісок і лунниць.

Як відзначають фахівці, на території України раніше був виявлений тільки один подібний комплект (на Полтавщині), але він зник в невідомому напрямку і, швидше за все, осів в якійсь приватній колекції. Для науки він недоступний.

Оскільки встановлено місце знахідки, 17 травня, напередодні Міжнародного дня музеїв, цей скарб був офіційно переданий в колекцію Вінницького обласного краєзнавчого музею, де він займе гідне місце в експозиції. По суті, це єдиний (!) подібний скарб в українських музеях. На щастя, його вдалося врятувати для історії. Вчені припускають, що ці прикраси могли належати знатній представниці ранніх слов'ян.

Читайте також: Iсторія, якій понад три тисячі років

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ