Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

В Японії знайшли могилу англійця-самурая, про якого зняли серіал "Сьогун"

18 травня, 2020 - 22:55
Фото: The Guardian

Останки матроса Вільяма Адамса, першого англійця, який ступив на землю Японії, були офіційно впізнані через 400 років після його смерті.

Цей моряк став прототипом Джона Блекторна в романі Джеймса Клавелла «Сьогун», на основі якого зняли популярний в 80-і роки однойменний мінісеріал, повідомляє видання Techno.NV.

Останки були виявлені в меморіальному парку Вільяма Адамса в Хірадо, префектура Нагасакі. Місцезнаходження могили Вільяма Адама було предметом широких дебатів. Для нього була побудована гробниця в його феоді в Хемі (сучасному місті Йокосука). Однак помер він в Хірадо. З чуток, саме там, на вершині пагорба Сакігата, він і був похований.

Останки людини перебували в невеликій урні, в яку вони були поміщені в 1930-і роки. Лише п’ять відсотків з них збереглися, що ускладнило процес ідентифікації. Однак необхідна вченим ДНК була витягнута з кісток. Аналіз ДНК, проведений дослідниками з Токійського університету, показав, що кістки належали північноєвропейському чоловікові, якому на момент смерті було від 40 до 59 років. Радіовуглецеві датування помістили цей час десь між 1590 і 1620 роками.

Після отримання цих даних, дослідники змогли офіційно підтвердити, що кістки належали Вільяму Адамсу. Було відомо, що принаймні вісім інших англійців загинули в Хірадо приблизно в той же час, але іноземці були поховані на власному кладовищі в портовому місті, в той час як Адамс попросив поховати його на вершині пагорба з видом на океан.

Японські записи показують, що він придбав невелику ділянку землі на вершині пагорба Сакігата десь близько 1613 року.

Адамс народився в 1564 році в Джіллінгемі, Кент, і став учнем корабелу Ніколаса Діггінса, коли йому було 12 років. Дванадцять років потому, в 1588 році, Адамс вступив в Королівський флот. Він служив під командуванням сера Френсіса Дрейка в якості капітана корабля постачання.

У 1598 році він був найнятий попередником Голландської Ост-Індської компанії, щоб командувати флотом з п’яти кораблів в подорожі на Острови прянощів через Південну Америку. Це була катастрофічна подорож. Сотні членів екіпажу загинули, перетинаючи Атлантику, Магеланову протоку і Тихий океан.

У квітні 1600 року 24 людей, що залишилися в живих, включаючи Вільяма Адамса, кинули якір біля острова Кюсю після майже 20 місяців в морі. Всі вони були поміщені в замок в Осаці за наказом Токугава Іеясу, вже фактичного правителя Японії і майбутнього сьогуна.

Через кілька років Адамс став особистим другом і перекладачем Іеясу. Це був перший іноземний самурай Японії. Іеясу подарував йому два меча самурая. Адамс отримав нове ім'я — Міура Андзін. Він служив Іеясу як хатамото — самурай, який підпорядковується безпосередньо сьогуну. Адамс побудував для нього кораблі в західному стилі і зіграв вирішальну роль в переговорах щодо укладення першого договору між Японією і Великобританією в 1613 році.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ