Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Байден планує вивести США в лідери з постачання вакцин

18 травня, 2021 - 12:22
Фото Reuters

США в найближчі шість тижнів мають намір відправити в інші країни до 80 млн доз вакцин від COVID-19, перевершивши аналогічні поставки будь-якої країни, включно з РФ і КНР.

Про це заявив американський президент Джо Байден у понеділок, передає Інтерфакс-Україна.

"Протягом наступних шести тижнів США відправлять 80 млн доз за кордон. Це 30% від кількості вакцин, вироблених США до кінця червня. Це більше, ніж будь-яка країна нині поділилася на сьогодні - в 5 разів більше, ніж якась країна, більше Росії, Китаю", - сказав він під час виступу.

"Триває багато розмов про російський і китайський вплив у світі вакцин. А ми хочемо вести світ за собою - нашими цінностями, цією демонстрацією наших інновацій, творчості та гідності американського народу", - наголосив він.

Він пояснив, що поставки почнуться, коли до кінця червня США зможуть забезпечити вакцинами всіх, хто потребує них у країні, і що за кордон відправлять ухвалені американськими наглядовими відомствами вакцини Pfizer/BioNTech, Moderna і вакцини Johnson & Johnson.

Байден зазначив, що ця ініціатива не робиться заради отримання вигод від інших країн. Президент пообіцяв, що США працюватимуть з глобальною ініціативою COVAX - програмою з забезпечення рівного доступу до вакцин у всьому світі - і іншими партнерами для забезпечення доступності препаратів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ