Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Резиденція «Заземлення» готує мистецький проєкт про містечко Соледар, де фото поєднають з вишивкою

18 травня, 2021 - 13:07

Журналістка й фотографиня Наталя Любченкова приїхала у травні до Соледара, щоб працювати над мистецьким проєктом, який об’єднує фотографію і слово в єдиний візуальний образ. Для цього мисткиня використовує техніку вишивання на папері. Свій проєкт вона втілює в межах арт-резиденції «Заземлення» від платформи культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ.

Наталя Любченкова — журналістка, редакторка, авторка фотопроєктів та виставок, продюсерка та викладачка. Народилася та виросла в Києві, останні десять років проживає у Франції. З 2015 року Наталя працює над незалежними фотографічними проєктами у Донецькій та Луганській областях та висвітлює регіон для західної преси. Під час резиденції у Соледарі вона вперше спробувала свої сили у сучасному мистецтві, але з тією ж метою – розповісти про схід України так, щоб це знайшло відгук в аудиторії.

У межах резиденції «Заземлення» Наталя Любченкова фотографувала різні природні й індустріальні об’єкти, спускалася під землю, а також знімала пейзажі з висоти  – дроном. Зроблені в межах резиденції фотографії стануть основою для мистецького проєкту Наталі. Поверх них вона планує нашарувати додаткові сенси та контексти, щоб ці пейзажі змогли розповісти та показати глядачам значно більше, ніж вони демонстрували спочатку. Для цього резидентка шукатиме слова, які найкраще описують регіон, і вручну вишиватиме їх разом з іншими декоративними елементами на своїх роботах. Вона проаналізує журналістські матеріали про цю місцевість і обере з них слова, які там згадуються найчастіше.

«Їх я і планую вишити на фотографіях, – пояснює Наталя. – Під час резиденції я також провела лекцію з місцевими жителями, де одним із завдань було скласти свою фотоісторію із запропонованих знімків Соледара і його околиць і підібрати слова, які б найкраще описали рідну місцевість та саму візуальну історію. Метафорично або буквально. Ці слова, запропоновані учасниками лекції, я теж використаю у своєму проєкті».
 

Підготувала Марія СЕМЕНЧЕНКО, фото надані ІЗОЛЯЦІЄЮ

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ