Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

У Вінниці відкрили пам’ятну дошку диригенту, якому аплодував сам Папа Римський

18 травня, 2021 - 13:57

На фасаді будинку за адресою вулиця Магістратська, 80, що в середмісті Вінниці, відкрили пам’ятну дошку заслуженому працівнику культури України, народному артисту України, почесному громадянину міста Вінниці Віталію Газінському. Він помер два роки тому, залишився місту найдорожче – хор «Вінниця», який заснував ще у 1984 році. Під його керівництвом колектив здобув численні нагороди, 60 разів ставав лауреатом престижних конкурсів, шість разів отримував визнання кращого в країні. А у 1997 році вінничан  запросили на аудієнцію до Папи Римського Іоана Павла Другого. Понтифік особисто подякував вінничанам і високо оцінив майстерність хору і його диригента.

Відкриваючи меморіальну дошку, міський голова Вінниці Сергій Моргунов відзначив, що хор Вінниці з шаною носить ім’я свого засновника і вчителя, яке отримав після його смерті. Тепер на прохання колективу та та рідних диригента у місті планують запровадити Міжнародний фестиваль хорового мистецтва імені Віталія Газінського.

«Ви всі знаєте, що Віталій Іванович був трудоголіком, він багато працював над вдосконаленням колективу та підвищенням його майстерності. І, як результат, ми маємо гордість Вінниці – камерний хор імені Віталія Івановича Газінського. В тому числі це заслуга колективу. Я б дуже хотів, щоб пам’ять про Віталія Івановича була закладена золотими буквами в історії Вінниці. Звичайно, це завдання і влади, і всіх тих, з ким працював протягом довгого часу Віталій Іванович», – зазначив Сергій Моргунов.

На відкритті меморіальної дошки були присутні рідні та близькі Віталія Газінського. Його вдова Зінаїда Куркова розповіла, що хор «Вінниця» перші роки був аматорським, але досить активно набирав силу. До нього долучались співаки, в основному це були випускники музичного училища. Пізніше хор зміцнів настільки, що згодом здобув європейську славу, на міжнародних конкурсах шість разі здобув Гран-прі. Тоді це були дуже престижні міжнародні конкурси, сильні за якістю журі, вимогливістю. Таким чином колектив прославляв не тільки Вінницю, а й всю Україну, що продовжує робити досі.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото – vmr.gov.ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ