Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В Ужгороді відбулася фотовиставка "Карпатський Драг 2016"

18 червня, 2016 - 11:34

У п’ятницю, 17 червня, в атріумі будівлі Закарпатської ОДА у рамках Другого міжнародного салону художньої фотографії можна було побачити виставку кращих світлин фотохудожників з Угорщини, Словаччини, Китаю, Фінляндії, Грузії, України. Усього до участі зголосилося майже 470 професіоналів фотосправи із семидесяти двох країн світу.

На урочисте відкриття вже п’ятої за ліком фотовиставки «Карпатський Драг», організованої спільними зусиллями Спілки фотохудожників Закарпаття на чолі з Володимиром Ньорбою та управлінням культури Закарпатської ОДА,  до Ужгорода з’їхалися фотохудожники зі світовими іменами, серед яких і професор Львівської національної Академії мистецтв, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка, президент ВП «Світло й тінь» Василь Пилип’юк. Перший фотограф серед професорів високо оцінив діяльність Спілки фотохудожників Закарпаття, адже вони роблять велику справу, пропагуючи мистецтво фотографії. Сам професор тішиться, що нарешті і в Україні цьому виду мистецтва почали приділяти належну увагу. Про це свідчить хоча б те, що Київський національний університет культури та мистецтва почав готувати й фахівців із фотомистецтва. Василь Васильович каже, що «це справжній український Гарвард» і запрошує тих, хто хоче стати професіоналом у царині фото, вступати до київського вишу. Проведення престижної фотовиставки «Карпатського Драгу» на Закарпатті засвідчує, що чарівний край має міцну культурницьку платформу та талановитих митців не тільки на ниві закарпатського живопису, але й фотографії, що високо цінує та визнає і європейська спільнота. Ці слова підтвердив і голова Асоціації фотографів Грузії Акакі Пхакадзе, який також висловив щиру вдячність за співпрацю усім фотомитцям та сподівання на подальшу творчу співпрацю. Зокрема, із закарпатськими фотохудожниками.

Що ж до переможців, то срібним призером Міжнародного салону художньої фотографії став Василь Пилип’юк. А почесними дипломантами – Міхаіл-лон-Дулу із Румунії за роботу «Румунська пастель», Олександр Синельников з Одеси за роботу «Зимове перехрестя» та інші. Також почесних дипломів фотогалереї Василя Пилип’юка удостоєно нашого земляка Миколу Поцка зі Сваляви, Аделу Ліа Русу з Румунії, Мзію Леквешвілі з Грузії та інших.

Побачити дивовижний світ очима фотомитців, які отримали відзнаки на Другому міжнародному салоні художньої фотографії, можна упродовж місяця в атріум Закарпатської ОДА.

Оксана ДУДАШ, Ужгород, фото автора, для «ДНЯ»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ