Мовчання іноді говорить більше, ніж слово
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч

У Луцьку відбудеться фестиваль середньовічного духу "Князівський бенкет"

18 серпня, 2019 - 21:23
Фото: volynnews.com

25 серпня, вже вчетверте, у Луцьку дзвенітиме підковами, мечами і кубками, співатиме, танцюватиме і блазнюватиме, смакуватиме, цвістиме і пахнутиме фестиваль середньовічного духу «Князівський бенкет».

Про це повідомили організатори, передає інформаційне агентство Волинські Новини.

«Цей захід перенесе нас в історичну епоху Середньовіччя Древнього Лучеська на Стиру. Стержневою ідеєю й основоположною подією фестивалю є з’їзд європейських монархів 1429 року, коли до Луцька для дипломатичних переговорів прибули королі, монархи, імператори та інші поважні гості з усієї Європи. Після проведення цього заходу наше місто нанесли на усі європейські карти, а слава про з’їзд збереглась у віках!», – зазначають організатори.

Фестиваль присвячений 590-ій річниці з’їзду.

Його організатори докладають максимум зусиль, аби захід був цікавим і пізнавальним для людей різних вікових груп та інтересів, щоб «Князівський бенкет» став справжнім родинним, сімейним міським святом.

Гості фестивалю матимуть змогу хоча б на один день поринути у середньовіччя: ознайомитись з буденним і святковим життям міщан і князівського двору, лицарськими боями, забавами, майстер-класами традиційних ремесел та кухнею часів Середньовіччя.

«Кожен новий фестиваль готує для відвідувачів інтригуючі й несподівані сюрпризи. Не буде виключенням і цьогорічний. Як завжди, тихенько заглянемо у шпаринку за лаштунки фестивалю.

А там... кравці роблять останній шов на новому вбранні Князя, готують святкові плаття чарівні панночки, начищають до блиску обладунки перед турніром найвідважніші бійці луцької «Айна Бери», прислухуючись чи не чути часом дзвону підков коней рицарів Ордену Паладинів та кінного театру «Каретний двір». Проводять останні репетиції музичні гурти «Бурдони Черна», «Аколлада», «Вервечка», «Kings & Beggars» з танцюристами з «Бельтайну». Придворні вчені дами й мужі дописують останні рядки пізнавальних наукових лекцій.

Вчать ролі актори театру «ГаРмИдЕр» і студії «Догори дригом». Пакують найкращий крам поважні купці й вмілі ремісники, вирушаючи на святковий ярмарок. Варять свіже пиво монахи, пасічники наливають у бочки запашний мед. А у далекому Мінську закінчують вкладати валізи артисти гурту «PAWA» аби вирушити в дорогу до Луцька, де вони вперше проведуть для гостей князя Вітовта Середньовічну дискотеку», – інтригують організатори.

Початок урочистої ходи – о 16.00 з Театрального майдану. Далі фестиваль триватиме на Замковій площі та у Луцькому замку.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ