Егоїзм — першопричина раку душі.
Василь Сухомлинський, відомий український педагог

Українська сторона назвала умови реалізації "формули Штайнмаєра"

18 вересня, 2019 - 21:31
Фото: Reuters

Українська сторона не має принципових заперечень по суті так званої "формули Штайнмаєра" щодо місцевих виборів на Донбасі, але її реалізація можлива за кількох умов.

Про це написала у Facebook речник представника України в ТКГ, експрезидента Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську.

"Представник України в ТКГ зазначив, що українська сторона не має принципових заперечень по суті так званої "формули Штайнмаєра" щодо місцевих виборів. Однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання наступних пунктів: повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством та Мінськими угодами", - наголосила вона.

За словами Оліфер, українська сторона підтвердила готовність до розведення сил та засобів в районі Золотого та Петрівського. Натомість, підкреслила Оліфер, російська сторона заблокувала визначення можливої дати розведення. Така позиція, за її словами, ставить під загрозу безпекову ситуацію на цих ділянках.

Окрім того, за словами речника, під час зустрічі у Мінську досягнуто значного прогресу щодо взаємного одночасного звільнення утримуваних осіб. Також обговорено перебіг відновлення моста у Станиці Луганській.

Оліфер повідомила, що у соціально-економічній підгрупі ТКГ працюють над забезпеченням життєдіяльності інфраструктури Донбасу та підготовкою до холодної пори року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ