Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

США закликали Росію розблокувати продовження мандату місії ОБСЄ на кордоні з Україною

18 вересня, 2021 - 18:53
Фото з архіву "Дня"

Сполучені Штати висловили "глибокий жаль", через рішення Росії заблокувати продовження мандату спостережної місії організації на російських пунктах пропуску "Гуково" та "Донецьк", що на кордоні з Україною, і закликали Росію змінити позицію.

Про це йдеться в заяві речника Держдепу США Неда Прайса, передає Голос Америки.

Це рішення Росії "зашкодить прозорості та впевненості в регіоні, який цього вкрай потребує", зазначив Прайс. Ві закликав Росію змінити позицію і виконати свої зобов'язання в рамках Мінських домовленостей.

"Спостережна місія ОБСЄ на кордоні відіграє цінну роль в прозорості щодо пересування людей та поставок між Російською Федерацією та регіонами східної України, які контролюють керовані Росією сили", - заявив речник.

Він нагадав, що ця невелика місія діє з липня 2014 року і її робота "основоположним чином" пов'язана з зобов'язаннями Росії в рамках Мінського протоколу від вересня 2014 року, який передбачає "постійний моніторинг українсько-російського державного кородну і перевірку ОБСЄ".

Прайс підкреслив, що США закликають Росію дозволити продовження мандату місії ОБСЄ, припинити тривалу агресію в Україні і сприяти мирному врегулюванню конфлікту.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ