Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, яке є найбільшою вадою.
Григорій Сковорода, видатний український філософ-містик, богослов, поет, педагог

Шумков у колонії РФ виступає проти обміну ціною "поступок агресору", - Балух

18 жовтня, 2019 - 17:58
Фото: Facebook / Свободу Олександру Шумкову - FreeShumkov

Український політв’язень Олександр Шумков, утримуваний у російській колонії в Тверській області, виступає проти обміну між Україною та Росії ціною «поступок агресору». 

Про це проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії розповів колишній політв’язень Володимир Балух, який сидів в одній колонії з Шумковим і спілкувався з ним.

«Саша не хоче звільнення, обміну «на будь-яких умовах». Щоб це було ціною якихось поступок України щодо ситуації з приводу війни, поступок агресору. Саша проти цього, я це однозначно знаю. Ми не раз на цю тему спілкувалися», – сказав Балух.

Балух додав, що оголошеним голодуванням Шумков протестує проти жорстоких умов тримання і психологічного тиску з боку російських тюремників.

«Постійно ШІЗО (штрафний ізолятор – ред.), навіть на ПКТ (приміщення камерного типу – ред.) його зараз не переводять... Я вважаю це тортурами, коли людина сидить у холоді без права на теплий одяг, без права ні на що. Ця система так влаштована, що їй байдуже абсолютно на людину, на її почуття і гідність. Тому – тільки тиск ззовні на тих, хто ухвалює рішення. Торжок і взагалі Тверська ФСВП (Федеральна служба виконання покарань – ред.) – це заповідник ФСБ, і у них є повний карт-бланш на такі дії», – сказав Балух.

Нагадаємо, Олександр Шумков оголосив голодування 14 жовтня. Офіційної інформації від ФСВП Росії, офісу російського омбудсмена або інших офіційних органів поки не було.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ