У кожного століття є своє середньовіччя.
Станіслав Єжи Лєц, відомий польський афорист, сатирик, гострослов і поет

Місія МВФ та влада України досягли угоди на рівні персоналу стосовно першого перегляду програми у форматі стенд-бай

18 жовтня, 2021 - 19:47
Фото Reuters

• Місія МВФ та влада України досягли угоди на рівні персоналу стосовно заходів на підтримку реформ, що їх здійснює країна у контексті угоди за форматом стенд-бай.

• Це відкриває шлях до винесення на Раду виконавчих директорів МВФ результатів першого перегляду програми стенд-бай та прохання щодо продовження термінів програми.

• Завершення першого перегляду уможливить транш обсягом у 500 мільйонів СПЗ (спеціальних прав запозичень), що становить еквівалент близько 700 мільйонів доларів США.

Місія Міжнародного Валютного Фонду на чолі з пані Іванною Владковою-Голлар проводила дистанційне обговорення програми стенд-бай з представниками влади України у період з 21 вересня по 18 жовтня. По завершенню дискусій пані Владкова-Голлар зробила наступну заяву:

“Фахівці Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) та влада України досягли угоди на рівні місії щодо оновленого переліку заходів економічної, фінансової та структурної політики. Ці заходи допоможуть як відповісти на кризові виклики, що їх спричинила пандемія в економіці та галузі охорони здоров’я, так і забезпечити макроекономічну та фінансову стабільність, зменшити уразливість та посунути основні перешкоди на шляху приватних інвестицій.

По мірі того, як відновлення набирає сили, програма фокусується на

(і) поверненні податково-бюджетної політики до засад середньострокової боргової стійкості з одночасним захистом соціально вразливих домогосподарств, посиленням податкового адміністрування та зменшенням фіскальних ризиків від квазі-фіскальних операцій, включно походженням з енергосектору; (іі) забезпеченні незалежності центрального банку та пріоритетного спрямування грошово-кредитної політики на повернення інфляції до її цільового показника;

(ііі) поліпшенні фінансового самопочуття банків, включно через доброякісне управління, з метою відновлення повноцінного банківського кредитування приватного сектору; (іv) боротьбі з корупцією та просуванні вперед реформи судочинства; та (v) зменшенні ролі держави та привілейованих груп в економіці з метою поліпшення бізнес-середовища, посилення корпоративного управління, залучення інвестицій та оптимізації економічного потенціалу.

Як угода, так і прохання влади України щодо продовження програми до кінця червня 2022 року підлягають затвердженню керівництвом Фонду та Радою виконавчих директорів МВФ. Цілеспрямована і позбавлена пауз реалізація потужних заходів у цих секторах, за умови їх відповідності меті програми та досягнутим домовленостям, відкриває шлях до винесення результатів першого
перегляду на Раду виконавчих директорів МВФ– орієнтовно у листопаді“.

18-місячна програма з Україною у форматі стенд-бай з можливістю доступу до 3.6 мільярдів СПЗ (еквівалент близько 5 мільярдів доларів) була схвалена 9 червня 2020 року (див. прес-реліз № 20/239) з метою забезпечення підтримки платіжного балансу та бюджету в той час, як влада України бореться з наслідками шоку під пандемії COVID-19. Ця програма покликана консолідувати попередні здобутки та сприяти просуванню України шляхом важливих структурних реформ з метою мінімізації ключових уразливостей.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ