У кожного століття є своє середньовіччя.
Станіслав Єжи Лєц, відомий польський афорист, сатирик, гострослов і поет

У Вінницькому політесі відкрився Інститут Конфуція

18 жовтня, 2021 - 10:39
Фото – vntu.edu.ua

За ініціативи Технологічного університету міста Ланьчжоу у Вінниці з’явився Інститут Конфуція. Відкрили його на базі Вінницького національного технічного університету. Він покликаний організовувати курси з вивчення китайської мови, проводити наукові конференції, готувати та видавати наукову літературу, а також забезпечувати стажування студентів і викладачів в Китаї. За словами ректора вишу Віктора Біліченка, Інститут Конфуція має стати інтерактивним майданчиком для обміну науковими знаннями та культурою китайського та українського народів. А це дозволить розвивати теплі взаємини для кращого розуміння особливостей наших країн і зміцнення культурних зв’язків.

«Співпраця з Ланьчжоуським технологічним університетом – це один з найважливіших міжнародних проєктів. Наша дружба має досить тривалу історію, а зараз, завдяки спільному створенню Інституту Конфуцію ВНТУ, відкриваються нові горизонти для спільних культурних, освітніх та наукових програм», – сказав ректор.

Він додав, що про відкриття Інституту Конфуція вперше заговорили після укладення угоди про співпрацю між ВНТУ і Технологічний університет Ланьчжоу наприкінці 2017 року. У 2019 році делегація з Вінниці відвідала Технологічний університет міста Ланьчжоу, де були досягнуті остаточні домовленості про відкриття нового відділення Інституту Конфуція у Вінниці.

Як писав «День», Інститут Конфуція – це система науково-навчальних закладів для популяризації китайської мови, культури та мистецтва. У 2019 році по всьому світі працює 530 його відділень, а в Україні при шести університетах було відкрито Інститут Конфуція. ВНТУ стане сьомим українським університетом, який популяризуватиме китайську культуру. Наразі в університеті вже діють курси з вивчення китайської мови, але Інститут Конфуція має піднести їх на якісно новий рівень.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото – vntu.edu.ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ