Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

На Вінниччині під час будівництва прикордонного мосту через Дністер виявили чотири пам’ятки археології

18 листопада, 2021 - 14:20

На Вінниччині під час будівництва прикордонного мосту через Дністер виявили чотири пам’ятки археології Будівництво мосту «Ямпіль – Косеуць», який має з’єднати Україну і Молдову, в активній фазі. За проєктом, довжина мостової переправи становитиме 1,3 км, а максимальна висота опор – більша за стандартну дев’ятиповерхівку.

Перш, ніж приступити до масштабних будівельних робіт, підрядник зобов’язався провести на території пам’яткоохоронні роботи. За їх результатами, як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба», уже виявили чотири пам’ятки археології. Наразі пошуки тривають.

«Наші археологи розпочали пам’яткоохоронні роботи поблизу міста Ямпіль, що на Вінниччині, де будують прикордонний мостовий перехід через річку Дністер, – йдеться у повідомленні. – Цього року на замовлення ТОВ «Міжнародний проектний інститут» ми вже проводили там розвідкові роботи, під час яких виявили чотири пам’ятки археології. На кожній з них археологи натрапили на матеріали, які датовані від енеолітичного часу (трипільська культура) і до першої половини І тис. н. е. (черняхівська культура). А от найдавніші знахідки – крем’яні знаряддя праці пізнього палеоліту, яким понад 10 тис. років. Цікаво, що неподалік від цього місця, на території Молдови, є відома велика палеолітична стоянка, віком близько 20 тис. років. Її та поселення Косеуць-5 під час реалізації проєкту будуть досліджувати наші колеги з Молдови. Чекаємо від них новин про нові знахідки».

Як писав «День», вартість будівництва мосту складає 3 мільярди 386 мільйонів гривень. Це 9 тисяч тон металевих конструкцій, 16 тисяч м³ монолітного залізобетону. Проєкт претендує стати наймасштабнішим, оскільки паралельно із будівництвом мосту вже капітально відремонтували 125 км дороги на території Вінниччини – з Немирова до кордону з Молдовою у Ямполі.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото – Рятівної археологічної служби

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ