У Росії в Центральному будинку літераторів вручили премії Шахової федерації Москви «Каїсса» під час урочистого вечора 17 грудня, повідомляє прес-служба федерації.
Премію вручили у 15 номінаціях. З-поміж тих, хто отримав скляну статуетку із зображенням богині шахів Каїсси, опинилися не лише відомі шахісти, але й політики, бізнесмени, журналісти, які допомагають шахам посісти гідне місце в житті Росії.
Кращим шахістом 2012 року, за версією шахової федерації російської столиці, був визнаний Сергій Карякін, який виграв цього року чемпіонат світу зі швидких шахів. Кращою шахісткою року назвали Валентину Гуніну, яка у складі збірної Росії цьогоріч стала двічі олімпійською чемпіонкою і завоювала титули чемпіонки Європи та чемпіонки світу з бліцу.
Почесною гостею заходу стала нова чемпіонка світу українка Ганна Ушеніна. Їй також було вручено премію «Каїсса» як найяскравішій зарубіжній шахістці року. Статуетку чемпіонці вручив особисто присутній на урочистій церемонії екс-президент СРСР Михайло Горбачов.
На вечорі Анна зіграла дві партії у форматі «пара на пару» проти чемпіонки Європи росіянки Валентини Гуніної. Компанію Ушеніній у першому поєдинку склав Володимир Паліхата, разом із Гуніною партію вів Олександр Жуков. У другому поєдинку Паліхата разом з Гуніною зіграв проти Ушеніної і президента Міжнародної шахової федерації Кірсана Ілюмжинова. Обидві партії завершилися нічиєю.
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!





