Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Музей міста збирає спогади дитинства мешканців Львова

18 грудня, 2020 - 09:54
Фото автора

У львівському Музеї міста, що знаходиться у підземеллі Ратуші, запрацювала «Лабораторія дитинства». Кілька приміщень обладнали інтерактивними засобами та мультимедійною технікою, з допомогою яких відвідувачі можуть поділитися спогадами. В такий спосіб кожен може долучитися до створення дебютної виставки музею «Подорож героя: Останній тиждень літа».

Виставку буде присвячено мешканцям та мешканкам, віком 6−12 років, дитинство яких пройшло у місті. Це період дорослішання, коли діти починають виходити за межі простору, за яким пильно стежать батьки, та самостійно пізнають нові двори, райони та вулиці.

У Лабораторії відвідувачі можуть написати, намалювати чи записати свої спогади на відео, відсканувати дитячі фото та створити мапу маршрутів самостійних подорожей містом. Також працюватиме pop up museum (мобільний музей, до створення якого може долучитися кожен охочий), для якого мешканців закликають принести збережені предмети дитинства. Це можуть бути речі, які діти колекціонували чи використовували під час ігор, «трофеї» і «скарби», здобуті у маленьких подорожах містом. Працівники музею опрацюють та збережуть зібрані матеріали, а кураторська група обере найвідповідніші для експонування під час виставки у Музеї міста.

«Ми нещодавно відкрили наш простір і готуємо першу виставку, в рамках якої реалізуємо такий незвичний проект як «Лабораторія дитинства». Тут можна не стільки щось дізнатись, як чимось поділитись, адже в цьому полягає головна ідея. Це партисипативний метод, коли можна прийти людині, принести свої дитячі предмети чи фото, поділитись історіями через відеоформат, малюнок чи написану розповідь. Після завершення дії Лабораторії кураторська група обере предмети та історії, які найбільше будуть пасувати до концепції нашої виставки та стануть її частиною», — розповіла керівниця музею Тетяна Бей.

Працюватиме «Лабораторія дитинства» з вівторка по неділю з 11:00 до 18:00 у підземеллі Львівської міської ради за адресою площа Ринок, 1. Вхід вільний.

Павло Паламарчук, "День", Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ