Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

На окупованому Донбасі найманці РФ розміщують танки у житлових районах

19 січня, 2019 - 14:13
Фото: lastampa.it

Українська сторона СЦКК повідомляє: російсько-окупаційні війська продовжують грубо порушувати, визначені Мінськими домовленостями, лінії відведення важкого озброєння. Крім того, вони продовжують розміщувати бойову техніку у житловій забудові, перетворюючі мирне населення на живий щит для своєї недолугої та підступної діяльності.

Про це повідомляє прес-служба штабу Операції об'єднаних сил на офіційній сторінці у Facebook.

За даними звіту СММ ОБСЄ, який опубліковано 18.01.2019 року, моніторинг відведення озброєння, передбачений Меморандумом, а також Комплексом заходів і Доповненням до нього, засвідчує, що озброєння та військова техніка з боку збройних формувань Російської Федерації розміщуються з порушенням лінії відведення важкого озброєння. Це, насамперед, танки, самохідні та буксирувані артилерійські установки.

Так, 16 січня, БПЛА СММ виявив озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення. А саме, окупанти розмістили три танки (Т-72) поряд з житловими будинками у селищі Заїченко на південь від Донецька. Такі нахабні і злочинні дії з боку найманців збройних формувань Російської Федерації несуть небезпеку та загрожують життю та здоров’ю та цивільного населення.

Крім того, 17 січня, за доступними СММ даними повітряного спостереження зафіксовано за лініями відведення, однак за межами виділених місць зберігання озброєння поблизу Мирного (на південний захід від Луганська) 20 одиниць танків (невстановленого типу), 9 самохідних і 18 буксируваних одиниць артилерії або мінометів.

Українська сторона СЦКК зазначає, що такі дії окупаційної адміністрації і збройних формувань Російської Федерації вкотре наражають на небезпеку мирне населення, демонструють небажання дотримуватись Мінських домовленостей, відверте нехтування взятими на себе зобов’язаннями в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи щодо відведення озброєння по всій лінії розмежування сторін та про зацікавленість в подальшому загостренні
конфлікту на Донбасі.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ