Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Марина Порошенко відвідала Міжнародний форум Британської Ради "Unlimited: Мистецтво без меж"

19 лютого, 2018 - 17:50
Фото: АПУ

19 лютого дружина Президента України Марина Порошенко взяла участь у відкритті дводенного міжнародного форуму «Unlimited: Мистецтво без меж», який проходив у Театрі на Подолі за ініціативи Британської Ради та у співпраці з Благодійним Фондом Порошенка. Серед учасників заходу – 200 делегатів з України, Великобританії, Грузії, Вірменії та Азербайджану – митці, менеджери, продюсери, керівники мистецьких інституцій, хореографи, режисери та представники влади.

За словами Марини Порошенко, сьогодні інклюзивна політика стоїть на порядку денному в нашій державі – і в питанні розвитку інклюзивного освітнього середовища, і в створенні архітектурно-доступного простору, і в розвитку інклюзивного мистецтва.

Дружина Президента зазначила, що у березні минулого року відвідала перформанси всесвітньо відомого інклюзивного танцювального колективу Candoco Dance Company з Великобританії. Саме після цього виступу Британська Рада започаткувала кількарічну програму в Україні під назвою Unlimited, яка покликана розвивати сферу мистецтва, створеного людьми з інвалідністю.

Програма Unlimited вже набула практичних форм в Україні. Спільно з британською танцювальною компанією Candoco та Асоціацією перформативних мистецтв «УвіМкнені» Британська Рада створила проект «Без обмежень», що сприяє творчій співпраці між митцями з інвалідністю та без неї. Проект складається з чотирьох майстерень, у результаті яких в Україні з’явиться перший інклюзивний, міждисциплінарний арт-перформанс. У травні цього року вистава буде представлена українській публіці.

У ході Форуму директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс зауважив: «Британська Рада із задоволенням ділиться кращими практиками з Великої Британії та країн Південного Кавказу щодо інтеграції людей з інвалідністю у сферу культури. Ми допомагаємо створити можливості для розвитку креативного потенціалу українців з інвалідністю задля користі всіх аудиторій в країні, і зробити мистецькі об’єкти доступними для людей з інвалідністю».

Під час панельних дискусій учасники Форуму обговорили проблеми інклюзивного мистецтва та шляхи їх вирішення, дізналися про досвід підтримки митців з інвалідністю у Великій Британії. Зокрема, керівник програми «Мистецтво та люди з інвалідністю в країнах ЄС» Бен Еванс розповів про мистецькі проекти для людей з інвалідністю та без – від театральних та танцювальних постановок до мистецьких резиденцій.

Приклади успішних інклюзивних проектів у своїх країнах представили художній керівник «Малого Театру» у Вірменії Ваган Бадалян, голова Департаменту мистецтва та освіти Міністерства культури та захисту пам’ятників Грузії Ірине Саґанелідзе та директорка кіноцентру «Нізамі» в Азербайджані Лейлі Мірзаєва.

Фото прес-служби Президента

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...