Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, автор газети "День"

Зеленський подякував українцям та духовенству за свідомість, а главам ОДА та поліції за роботу під час святкування Великодня

19 квітня, 2020 - 21:27
Фото ОПУ

Президент України Володимир Зеленський вдячний головам ОДА та поліції за сумлінну роботу, а духовенству та вірянам за громадянську свідомість та дотримання карантинних обмежень у дні святкування Великодня християнами східного обряду.

"Цьогоріч на богослужіння прийшло 130 тисяч вірян. Торік на Великдень у церквах зібралося сім з половиною мільйонів прихожан. Ця різниця показує свідомість українців, наше бережливе ставлення до рідних і близьких. Ми справді показали, що Великдень – це перемога життя над смертю", - цитує його прес-служба президента в неділю.

За даними керівників ОДА, більшість храмів дотримуються домовленостей з керівництвом областей та Національною поліцією щодо недопущення великого скупчення людей. Богослужіння в більшості церков проходили або в присутності незначної кількості парафіян, або взагалі за зачиненими дверима.

"Однак у кількох областях, на жаль, були порушення. За даними Національної поліції, богослужіння проводилися у 13 658 храмах в усіх областях України. Участь у них взяли майже 130 тис. громадян. Лише у 19 культових спорудах на території 13 областей було зафіксовано порушення карантинних обмежень, зокрема надмірне скупчення людей та відсутність індивідуальних засобів захисту. Найбільше порушень – на Донеччині, там розпочато кримінальне провадження. У Запорізькій, Рівненській та Чернігівській областях поліцейські склали три адміністративні протоколи", - наголошується в повідомленні.

Президент особисто контролює питання дотримання карантину під час Великодніх богослужінь. Керівник офісу президента Андрій Єрмак перебуває на постійному зв'язку з головами обласних державних адміністрацій та органами МВС. Глава держави оперативно поінформований про хід святкових заходів у регіонах.

"Зараз в більшості областей країни ситуація спокійна і контрольована, зустрічаються поодинокі випадки порушення карантину, на які вже відреагували правоохоронні органи", - зазначили в прес-службі президента.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ