…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Канада закликає РФ скасувати заборону Меджлісу

19 травня, 2019 - 10:42
Фото: Reuters

Порушення прав людини в окупованому Росією Криму викликає серйозне занепокоєння Канади.

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, передає Укрінформ.

“Канада залишається глибоко занепокоєною гнітючою ситуацією із дотриманням прав людини на Кримському півострові, який перебуває під тривалою й незаконною російською окупацією, а також поганим ставленням до кримськотатарського народу й руйнуванням його історичних місць”, - сказала Фріланд.

Вона зазначила, що Канада продовжує засуджувати заборону Меджлісу і закликає Росію змінити це “незаконне й аморальне рішення”.

“Ми рішуче налаштовані тісно співпрацювати із кримськими татарами, аби зупинити несправедливість, із якою вони стикаються, та знайти конкретні шляхи захисту прав людини. Поки Росія не почне поважати суверенітет України й міжнародне право, світова спільнота й Канада продовжуватимуть чинити тиск, у тому числі шляхом економічних санкцій”, - наголосила міністр.

Вона також додала, що Канада засуджує надання РФ свого громадянства громадянам України. За словами Фріланд, це рішення має серйозні наслідки та “є частиною російського сценарію, спрямованого на дестабілізацію регіону”.

Фріланд також нагадала, що під час недавнього візиту до нашої країни підтвердила непохитну дружбу Канади із українцями й відданість захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ