Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Львівські леви сьогодні – у вишиванках

19 травня, 2022 - 14:15

19 травня позначене в українському календарі як День вишиванки.

За традицією, щороку з цієї нагоди фігури левів-охоронців міської ратуші та найбільшого лева міста одягають у вишиті сорочки.

Не виняток й рік 2022-й. Попри війну.

Єдина відмінність від попередніх років – відсутність таких наших гарних сорочок на візитівках Львова – скульптурах на площі Ринок героїв античної міфології Нептуна, Амфітрити, Діани і Адоніса у центрі восьмигранних чаш фонтанів (автор – Гартман Вітвер). Наразі нема на то ради, бо фігури запаковані-сховані на випадок бомбардувань. Але ж надолужимо!

2

3

4

5

Левів-охоронців ратуші на площі Ринок у вишиванки одягнули працівники міського управління внутрішньої політики. А статую лева, яку встановили до сторіччя ЗУНР на вул. Городоцькій, 40, у вишиванку одягнули працівники управління молодіжної політики міста та студентська рада Львова.

Довідково:

Всесвітній день вишиванки почали відзначати 2006 року. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів Чернівецького національного університету. Згодом свято розрослося до всеукраїнського рівня. Також до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»

Фото «Дню» надали у Львівській міській раді

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ