Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

На Кіровоградщині відкрили гуртожиток для переселенців

19 червня, 2017 - 10:40
Фото прес-служби Кіровоградської ОДА

У селищі Новгородка, що в Кіровоградській області, ввели в експлуатацію гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб зі східних областей України та Криму. Приміщення відремонтували в рамках проекту «Побудуймо Україну разом!» за сприяння Європейського Союзу.

Будівлю старого нежилого гуртожитку Новгородківського ПТУ №36 та приміщення дитячого садка, розташованого поряд, готували протягом двох років, на це витратили трохи більше 27 мільйонів гривень (більша частина – кошти ЄС, решта – гроші з обласного районного та селищного бюджетів). Тепер тут нові комунікації, сучасні вікна, двері та дах, утеплені стіни. Кімнати розташовані за блочним принципом – у кожному блоці по 8 квартир, обставлених меблями, на кухнях є побутові прилади. Біля будівлі обладнали дитячий та спортивний майданчик, також висадили Алею Миру.

Попри те, що райцентр Новгородка відносно невеликий, віддалений від Кропивницького на 40 км і тут сутужно з робочими місцями, переїхати до гуртожитку вже зголосилися 138 сімей (284 особи). Для  семи з них підготовлені вакансії на базі гуртожитку. Крім внутрішньо переміщених осіб, у гуртожиток прийматимуть і сім’ї учасників антитерористичної операції.

За словами радника Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб в Кіровоградській області Валентини Кулачко, проживання в гуртожитку буде платне, проте поки що невідомо, яким буде тариф. Наразі спеціальна комісія вираховує вартість житла відповідно до вартості комунальних послуг. Заселятися нові мешканці почнуть, як тільки знатимуть ціну за проживання.

Інна ТІЛЬНОВА, м. Кропивницький. Фото прес-служби Кіровоградської ОДА

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ