Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

У Байдена офіційно звинуватили Китай у кібератаці на Microsoft

19 липня, 2021 - 21:42
Фото Reuters

Адміністрація президента США Джо Байдена 19 липня офіційно звинуватила владу Китаю у зламі систем електронної пошти корпорації Microsoft, які використовують найбільші світові компанії, уряди і військові підрядники.

Вашингтон приєднався до широкої групи союзників, в тому числі з числа членів НАТО, які раніше засудили Пекін за кібератаки по всьому світу, передає "Радіо Свобода" з посиланням на The New York Times.

Згідно із заявою Білого дому, американська адміністрація вперше звинуватила Китай у тому, що він платить злочинним групам за організацію масштабних зламів, у тому числі за хакерські атаки з використанням програм-вимагачів з метою збагачення на мільйони доларів.

Компанія Microsoft раніше в зв’язку з березневою кібератакою, коли були зламані десятки тисяч комп’ютерів і мереж по всьому світу, вказала на хакерів, пов’язаних із Міністерством держбезпеки Китаю. Держсекретар США Ентоні Блінкен 19 липня наголосив, що це китайське відомство сприяло створенню цілої «хакерської екосистеми», учасники якої здійснюють як операції, спонсоровані державою, так і ведуть злочинну діяльність для власної фінансової вигоди.

Про будь-які стримувальні заходи проти КНР у відповідь на кібератаки США поки не оголошують.

The New York Times зазначає, що такі серйозні звинувачення на адресу Китаю з боку НАТО і Євросоюзу – подія рідкісна, оскільки держави, що входять до цих структур, украй неохоче вдаються до публічної критики на адресу свого головного торгового партнера.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ