Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Річка Дніпро катастрофічно міліє і страждає від забруднення

19 серпня, 2019 - 20:50
Фото kiev.informator

У столичній акваторії Дніпра з'явилося 56 мілин, які в найближчому майбутньому можуть перетворитися в острови.

Про це Інформатор дізнався від прес-служби Асоціації рибалок України.

«Дніпро вже не «реве», він тільки стогне ... річка вмирає!», - стверджують фахівці і додають, що прогулянка посередині Дніпра в Києві по коліно у воді вже стала реальністю. Екологічний стан головної річки України опинився під серйозною загрозою. Однією з причин обміління річки називають втрату Дніпром власної течії, що відбилося і на якості річкової води.

«Перегородивши Дніпро греблями, Величнішу річку Європи позбавили власного течії і вона не в змозі змити все те, що потрапляє до неї разом з побутовими і виробничими стоками і зливами. Але ж на берегах Дніпра стоять мегаполіси, металургійні і хімічні гіганти. Вода в каскаді Дніпровських водосховищ нагадує коктейль з усієї таблиці Менделєєва», - заявляє голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков

Береги хаотично забудовуються, знищуючи природні нерестовища, заплавні луки, протоки, острови. Дніпро позбавляють можливості самоочистити свої води. Земснаряди в гонитві за миттєвою вигодою розривають на частини річку, змінюючи ландшафт дна і конфігурацію берегової лінії, змінюючи річище Дніпра. Річка з кожним роком все більше цвіте, заростає, міліє. Тільки в спогадах класиків Дніпро залишився «широким і могутнім».

Малі річки, що впадають у Дніпро, і які мають своїми водами його наповнювати, просто зникають. Згідно з повідомленням, за роки незалежності з карти України зникло понад десяти тисяч малих річок, тому що ними ніхто не займається. До них скидають різні стоки і зливи. Поля наблизилися впритул до водойм і після рясних дощів вся хімія з них змивається у водойми. Дренажними каналами вони потрапляють до малих річок, де ці пестициди і інша хімія випалюють все живе. І течуть ці отруєні води в Дніпро, де осідають на дні. На даний момент мілини займають 30% дніпровського басейну. Хоча критичною масою вважається 15%.

Крім того, існує проблема зі стічними водами. Повідомляється, що столичні комунальні служби практично не очищають стоки. Головним забруднювачем столичної акваторії називають «Київводоканал», який за приблизними підрахунками скидає в річку близько 500 мільйонів кубометрів стоків на рік.

Також в Києві налічується близько двох тисяч автомийок. Фактично всі вони врізані в зливові каналізації, якими без будь-якого очищення відходи потрапляють в Дніпро. При цьому практично всі миючі засоби виготовлені на основі фосфатів, які є добривами для водної рослинності. У перенасиченої фосфатами воді водорості посилено розмножуються, а потім, відмираючи, виділяють небезпечні токсини і спалюють розчинений у воді кисень. В результаті починаються масові замори у риби, а вода загниває.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ