Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Україна закликала РФ відмовитися від сприяння проведенню "виборів" в ОРДЛО

19 вересня, 2018 - 21:56

Україна закликає Росію відмовитися від сприяння проведенню "виборів" в ОРДЛО, які суперечать Мінським угодам. Про це у Facebook повідомляє прес-секретар представника України у Тристоронній контактній групі Дарка Оліфер після сьогоднішнього засідання ТКГ у Мінську.

“Проведення т.з. "позачергових виборів" в ОРДЛО порушує зобов’язання РФ як сторони Мінських угод і ставить під загрозу весь Мінський процес. У разі проведення таких "виборів" їхні результати не матимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ані Україною, ані світом”, — написала Оліфер.

Вона зазначила, що вибори в ОРДЛО можуть відбутися лише за українським законом, за участі українських партій та ЗМІ, під наглядом міжнародних спостерігачів, з дотриманням стандартів ОБСЄ, — саме так Мінські угоди визначають умови, за яких в ОРДЛО може відбутися волевиявлення.

“Закликаємо російську сторону відмовитися від рішення, яке здатне звести нанівець важкі зусилля з врегулювання ситуації. Своєю чергою Україна виконує свої зобов’язання, взяті на себе в рамках Мінського процессу”, — наголосила Оліфер.

Нагадаємо, сьогодні у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи.

Як відомо, українська сторона очікує від сьогоднішніх переговорів офіційного засудження і відмови від проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Джерело: УНН

Новини партнерів

Loading...