Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

У Львові представили каталог "Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького"

19 вересня, 2021 - 11:21

Видання є колекційним і двомовним. Альбом «Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького» – це п’ятий том у серії «Державні зібрання України».

У галереї розповідають, що робота над каталогом розпочалася ще за життя Бориса Григоровича Возницького. У книжці – понад 500 сторінок з ілюстраціями, які знайомлять зі знаковими творами з експозицій Музею європейського мистецтва XIV-XVIII ст. у Палаці Потоцьких, Музею європейського мистецтва XIХ-XХI ст. у Палаці Лозинського, Музею Івана Георгія Пінзеля, Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри, Олеського та Золочівського замків, інтер’єру та екстер’єру Каплиці Боїмів, яка є одним із відділів Львівської національної галереї  мистецтв.

Презентація відбулася у рамках 28-го Форуму видавців. Участь у представленні колекційного і знакового  альбому-каталогу взяв секретар РНБО України Олексій Данілов, який є одним із засновників серії таких видань. «Для нас це не є бізнес. Це – хобі. Хочемо залишити після себе щось у спадок», – зазначив Олексій Данілов.

Прийшов привітати упорядників і видавців каталогу «Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького» Львівський міський голова, який подякував всім причетним до створення книжки за копітку і дуже важливу працю.

«Це унікальні речі! – зазначив, зокрема, Андрій Садовий. – Повірте мені, що такої якості, такого глибокого занурення, глибокого розуміння варто ще пошукати. Коли в Києві нещодавно був Патріарх Варфоломій, то я ж мусив йому щось подарувати від Львова. Подарував цю книгу. Те, що ви робите – це велика справа для України, тому що світ має знати про Україну».

Львівський міський голова вручив створювачам книжки – фотографам Михайлові Андрєєву та Олександру Липському і  художнику Євгенові Матвеєву подяки від громади міста.

Секретар РНБО Олексій Данілов на згадку про перебування у Львові і причетність до видання каталогу ЛНГМ  отримав від мера Львова статуетку «Лев».

Варто додати, що роздрібну ціну книжки у ЛНГМ наразі не повідомляють. Натомість запрошують переглянути – у бібліотеці галереї, у Палаці Потоцьких. І просять стежити за анонсами: «Ми обов'язково повідомимо про старт продажу». Також обіцяють, що вже з 21 вересня альбом буде в найбільших бібліотеках України.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Фото «Дню» надали у Львівській міській раді

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ