В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Митрополит Епіфаній поспілкувався з американськими журналістами

19 жовтня, 2019 - 22:12
Фото: Facebook/Митрополит Епіфаній

Блаженнійший Митрополит Епіфаній в рамках свого візиту до Сполучених Штатів Америки  поспілкувався з американськими журналістами Fox News.

Про це Предстоятель ПЦУ повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Увага міжнародних медіа зараз неабияк прикута до України, тому відчуваю велику відповідальність як Предстоятель Української Церкви презентувати нашу країну як повноправну частину Вселенського Православ’я на світовому рівні. Є багато речей, які у світі мають знати про нашу державу, людей і про Церкву – з її тисячолітньою історією, яка нарешті утвердилася для самостійного, автокефального буття», - написав Митрополит Епіфаній.

Предстоятель повідомив, що розповідав про наш шлях до духовної незалежності та зазначив, що й сам усвідомив «як багато ми разом досягли».

«Щодня своєю невтомною працею кожен українець, який вболівав за свою країну та Церкву, робив внесок заради великої мети. І ось ми вже говоримо про неї як про доконаний факт – Православна Церква України здобула всеправославно проголошений автокефальний статус», - написав Епіфаній.

Відповідаючи на питання, як вдалося зберегти нашу віру після 70 років войовничого атеїзму, Предстоятель Православної Церкви України сказав, що Україна вирізняється з-поміж багатьох колишніх республік Радянського Союзу рівнем релігійності народу.

«Справді наші храми руйнували, священників переслідували та знищували, але нам вдалося зберегти найцінніше – свою незламну віру. Бо вона глибоко і щиро була сприйнята нашим народом у давні часи не як обов’язок перед зовнішньою силою чи владою, але як спосіб життя та дії. Її не змогли подолати через гоніння, навпаки – після падіння комуністичної диктатури відбулося безпрецедентне повернення до віри, відновлення церковного життя, яке триває і далі», - йдеться у дописі Предстоятеля.

Він також нагадав, що незалежність нашої держави справді відкрила нову сторінку для Церкви – ми можемо вільно розвиватися. 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ