Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

Митрополит Епіфаній поспілкувався з американськими журналістами

19 жовтня, 2019 - 22:12
Фото: Facebook/Митрополит Епіфаній

Блаженнійший Митрополит Епіфаній в рамках свого візиту до Сполучених Штатів Америки  поспілкувався з американськими журналістами Fox News.

Про це Предстоятель ПЦУ повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Увага міжнародних медіа зараз неабияк прикута до України, тому відчуваю велику відповідальність як Предстоятель Української Церкви презентувати нашу країну як повноправну частину Вселенського Православ’я на світовому рівні. Є багато речей, які у світі мають знати про нашу державу, людей і про Церкву – з її тисячолітньою історією, яка нарешті утвердилася для самостійного, автокефального буття», - написав Митрополит Епіфаній.

Предстоятель повідомив, що розповідав про наш шлях до духовної незалежності та зазначив, що й сам усвідомив «як багато ми разом досягли».

«Щодня своєю невтомною працею кожен українець, який вболівав за свою країну та Церкву, робив внесок заради великої мети. І ось ми вже говоримо про неї як про доконаний факт – Православна Церква України здобула всеправославно проголошений автокефальний статус», - написав Епіфаній.

Відповідаючи на питання, як вдалося зберегти нашу віру після 70 років войовничого атеїзму, Предстоятель Православної Церкви України сказав, що Україна вирізняється з-поміж багатьох колишніх республік Радянського Союзу рівнем релігійності народу.

«Справді наші храми руйнували, священників переслідували та знищували, але нам вдалося зберегти найцінніше – свою незламну віру. Бо вона глибоко і щиро була сприйнята нашим народом у давні часи не як обов’язок перед зовнішньою силою чи владою, але як спосіб життя та дії. Її не змогли подолати через гоніння, навпаки – після падіння комуністичної диктатури відбулося безпрецедентне повернення до віри, відновлення церковного життя, яке триває і далі», - йдеться у дописі Предстоятеля.

Він також нагадав, що незалежність нашої держави справді відкрила нову сторінку для Церкви – ми можемо вільно розвиватися. 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ