Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Митрополит Епіфаній у США зустрівся з представниками Альянсу цивілізацій ООН

19 жовтня, 2019 - 20:53

Блаженнійший Митрополит Епіфаній в рамках свого візиту до Сполучених Штатів Америки зустрівся з представниками Альянсу цивілізацій ООН – міжнародної організації, яка вже 15 років займається налагодженням міжнаціонального, міжкультурного та міжрелігійного діалогу.

Про це повідомляє прес-служба Київської  Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ) на офіційному сайті

В зустрічі взяли участь Верховний представник Альянсу Мігель Анхель Моратіно та представники офіційної делегації Православної Церкви України, а також долучився Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

Пан Моратіно привітав Митрополита і Українську Церкву з важливими подіями у її житті, які відбулися протягом попереднього часу та сприяють її розвитку. «Для нас є честю та радістю вітати Вас, як Предстоятеля Православної Церкви України, в нашому офісі», – зазначив пан Моратіно.

Його Блаженство висловив подяку Верховному представнику Альянсу та наголосив на його важливій ролі в розбудові міжконфесійної толерантності в світі.

Під час зустрічі сторони обговорили релігійну ситуацію в Україні, зокрема утиски, яких зазнають громади ПЦУ на тимчасово окупованих територіях.

«Україна понад 300 років була в духовному рабстві. Сьогодні ми маємо незалежну автокефальну Українську Церкву. Проте на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також в Криму, зберігається складна ситуація з громадами ПЦУ, які діють підпільно або напівпідпільно під загрозою фізичної розправи чи навіть смерті, – зазначив Предстоятель Православної Церкви України. – Ми порушуємо це питання на державному та міждержавному рівнях, бо право вільного вибору віросповідання є базовою свободою людей по всьому світу».

Пан Моратіно запевнив Блаженнійшого Митрополита Епіфанія у наданні підтримки з боку Альянсу цивілізацій ООН, в тому числі консультування та сприяння в організації переговорних процесів на дипломатичному рівні, а також щодо ініціювання обговорень питань свободи віросповідання на тимчасово окупованих територіях України на заходах, організованих Альянсом, із залученням української сторони.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ