Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

РФ значно посилила блокування українських портів Азовського моря, - Клименко

19 жовтня, 2019 - 20:28
Фото з архіву «Дня»

Впродовж серпня-вересня 2019 року Росія під прикриттям штормів значно посилила блокування українських портів Азовського моря.

Про це повідомляє головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Автор називає головною причиною поновлення російського економічного тиску закінчення загрози введення «азовського пакету санкцій» для Росії.

  • Динаміка середньої затримки на 1 судно на виході з Азовського моря станом на 1 жовтня 2019 року

  • Динаміка середньої затримки на 1 судно перед входом до Азовського моря станом на 1 жовтня 2019 року

В підтвердження наводиться статистика, що свідчить:

  1. тривалість штучного утримування перед Керченською протокою “маріупольських” та “бердянських” суден значно зросла – «на вході» до Азовського моря у 2,4 раза, а на «виході» з Азовського моря – в 3,2 раза.

  2. упродовж літа-початку осені 2019 року (на відміну від російських або інших суден, що йдуть до/з азовських портів РФ) “маріупольські” та “бердянські” судна проходять Керченську протоку не за традиційною чергою, а окремими караванами, що формуються один раз на декілька днів (мабуть, щоб Берегова охорона ФСБ РФ витрачала менше часу пального…).

  3. ситуація зі штучним утримуванням перед Керченською протокою “маріупольських” та “бердянських” суден повернулася до показників вересня-жовтня 2018 року.

  4. схоже, що настав час, коли знову потрібно активувати питання про “азовський пакет” санкцій до російських портів Азовського моря, з яких здійснюються регулярні перевезення до окупованого Криму: це порти Ростов-на-Дону, Азов та Темрюк.Та, звичайно – “Порт Кавказ”, той самий, що навпроти Керчі на узбережжі Тамані.

Більш детально ознайомитися зі звітом можна на сайті Black Sea News.

Нагадаємо, що починаючи з 2014-го року, коли Росія здійснила окупацію Кримського півострову, вона окрім безпосередньої агресії проти України на Донбасі вона здійснює економічний тиск на українське Приазов’я через створення штучних перешкод для судноплавства на Азовському морі. Зокрема Росія здійснює блокування портів Бердянська та Маріуполя через блокування вільного судоходства через Керченську протоку, яку зараз контролює.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ