Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

На Вінниччині скликають сесію облради, щоб виділити кошти на апарати ШВЛ для «ковідних» реанімацій

19 жовтня, 2021 - 18:08
Фото авторки

У Вінницькій області працює 10 опорних лікарень, розгорнуто 1450 «ковідних» ліжок, 100 % з яких забезпечені централізованою подачею кисню. Та в зв’язку з важкістю перебігу хвороби, в регіоні виникла проблема із завантаженістю реанімацій. Як повідомив голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий, кожен другий пацієнт, якого госпіталізують з коронавірусом, потрапляє до реанімаційного відділення. Тому наразі перед медзакладами стоїть завдання про розширення мережі реанімаційних ліжок. Тим часом депутатів облради скликають на сесію, щоб виділити кошти на закупівлю спеціального медобладнання, зокрема апаратів ШВЛ.

«Уже завтра на засіданні постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету будуть запропоновані зміни до обласного бюджету, щоб віднайти необхідні кошти та спрямувати їх на закупівлю ШВЛів. За рахунок зменшення резервного фонду закуповуємо 7 апаратів ШВЛ для двох обласних комунальних закладів: клінічного центру інфекційних хвороб та обласного клінічного фтизіопульмонологічного центру. Комісія з питань економіки, фінансів та бюджету погодила відповідне внесення змін до бюджету. Загальна вартість обладнання – 5,45 мільйонів гривень», – розповів голова Вінницької облради.

Він додав, що раніше всього третина тих, хто лікувався від ковіду в стаціонарах, мали важкий перебіг. Наразі ситуація ускладнюється. Серед померлих від ковіду – жодного вакцинованого. 3–4 % жителів області, які зробили одне або два щеплення, заразилися повторно і потрапили до лікарні. Але всі вони вакциновані з порушенням, тобто мають великий проміжок між першою і другою дозами вакцини. Такі хворі мають перебіг хвороби середньої важкості. Пік надходження хворих був на минулому тижні – 347 пацієнтів за добу. Сьогодні в області зафіксовано 110 нових випадків зараження.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото з архіву авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ