Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

У Львові показали портрети воїнів, що були на передовій російсько-української війни

19 листопада, 2021 - 10:56
Фото автора

У Львівському муніципальному мистецькому центрі відкрилася фотовиставка польської мисткині Вікторії Войчєховської «Іскри». Експозиція є своєрідним міждисциплінарним мистецьким дослідження «іскри» з портретами людей, які повертаються з передової під час війни на сході України.

Виставка уже була представлена в багатьох країнах світу – Франції, США, Німеччині, Італії, Китаї, Польщі, Швейцарії та Латвії. У нашій країні вона презентується вперше.

Представлений цикл створений в період із зими 2014 року до літа 2016 року. Він зосереджений на серії портретів та історіях молодих людей з різних середовищ, яким довелося покинути звичне життя, піти на фронт і стати солдатами. Цей проєкт – поліфонічна картина, що складається з фотографій, відео, колажів та розповідей. У своїй праці художниця використала також матеріали та історії, які їй надали солдати та цивільні. Окремі частини виставки складаються в портрет особистого досвіду людини, яка зіткнулася з жорстокістю війни, а також особистої та колективної пам'яті.

«Від початку проєкту минуло вже сім років. Змінилися і ситуація на фронті, і життя зображених солдатів. Проте, це ще не завершений розділ. Ця виставка висвітлює наслідки воєнного досвіду в житті людей, яким довелося взятися за зброю. Програма супутніх дискусій та зустрічей охоплюватиме теми пов'язані з нинішньою ситуацією, з наслідками та коштом для психічного здоров’я колишніх солдатів та ще досі незагоєними ранами», - зазначили організатори виставки.

Оглянути «Іскри» в Львівському муніципальному мистецькому центрі можна до 28 грудня.

Павло Паламарчук, Львів, «День»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ