Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Сатурн і Юпітер стануть "Вифлеємською зіркою" 21 грудня

19 грудня, 2020 - 22:55
Фото: DETLEV VAN RAVENSWAAY/SCIENCE PHOTO LIBRARY via BBC

Сатурн і Юпітер 21 грудня підійдуть на нічному небокраї один до одного настільки близько, що з точки зору земного спостерігача будуть виглядати однією яскравою зіркою.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВВС.

Це рідкісне явище в 2020 році буде особливим з двох причин.

По-перше, так близько ці дві планети останнього разу сходилися приблизно 800 років тому, більше такого за нашого життя не відбудеться.

По-друге, той факт, що їх з'єднання відбудеться 21 грудня, в день зимового сонцестояння, - якраз напередодні західного Різдва - породило теорії про те, що, можливо, саме з'єднання Юпітера і Сатурна описане в Новому завіті як Вифлеємська зірка, що зійшла близько 2000 років тому та стала провісником народження Ісуса Христа.

Зближення Сатурна і Юпітера вже почалося, кожного ясного вечора ці два небесних тіла можуть бачити практично всі мешканці Землі.

Однак їх візуальне "злиття" відбудеться саме в найдовшу ніч і за ясної погоди буде спостерігатися поблизу лінії горизонту в південно-західній частині неба.

Астрономи кажуть: це можна буде побачити не тільки за допомогою телескопів і біноклів, а й навіть неозброєним оком. І найкраще - з високої точки.

Триватиме воно протягом п'яти днів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ