Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

У США планують запуск ракети, надрукованої на 3D-принтері

20 січня, 2019 - 22:50
Фото Naked Science

Заснована в 2015 році компанія Relativity Space, яка планує запустити в космос ракети, майже повністю надруковані на 3D-принтері, отримала дозвіл від ВПС США на старт з історичного пускового комплексу 16 на мисі Канаверал у Флориді.

Про це повідомляє Naked Science.

Цього тижня компанія Relativity Space оприлюднила угоду з ВПС США, яка дозволить їй здійснювати запуск своїх ракет з мису Канаверал (комплекс LC-16), яким у 1980-х користувалися ВПС США. Відзначається, що локація не використовувалася з 1988 року, і, згідно з контрактом, якщо компанії вдасться регулярно запускати ракети з цього майданчика, вона зможе продовжити дію угоди до двадцяти років.

"У Relativity Space воістину амбітні плани: компанія має намір надрукувати ракету цілком на своєму революційному металевому 3D-принтері Stargate розміром з будинок, а потім запустити її на орбіту. У довгостроковій перспективі, згідно з інформацією з офіційного сайту компанії, організація планує друкувати 3D-ракети на Марсі", - йдеться в повідомленні.

Створення космічних ракет на 3D-принтері теоретично набагато простіше і дозволило б створювати ефективні конструкції при більш високій швидкості процесу. Інноваційні методи друку, за словами генерального директора Тіма Елліса, дозволять скоротити кількість деталей зі ста тисяч до однієї тисячі, що, як сподіваються в компанії, дозволить знизити вартість запуску малих супутників, що, в свою чергу, призведе до інвестицій у космос. Друк першої запланованої ракети-носія компанії під назвою Terran 1 займе всього 60 днів, а її максимальне корисне навантаження, якщо все піде за планом, складе 1 тис. 250 кілограмів при польоті на низьку навколоземну орбіту.

Відзначається, що випробувальний запуск Terran 1 запланований на 2020 рік, а комерційні місії почнуться в 2021 році, завдяки чому кількість співробітників Relativity Space зросла з 14 осіб до 60. Це четверта приватна компанія, яка отримала доступ до LC-16, — раніше до цього списку входили SpaceX Ілона Маска, Blue Origin Джеффа Безоса і United Launch Alliance. Можливість використання існуючого стартового комплексу дозволить Relativity Space заощадити близько чотирьох років, які пішли б на будівництво власного стартового майданчика з нуля.

Relativity Space — приватна американська компанія з виробництва аерокосмічної техніки зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі (Каліфорнія), заснована в 2015 році вихідцями зі SpaceX і Blue Origin.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ