Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Захисники ДАПу згадували події п'ятирічної давності в музеї Другої світової

20 січня, 2020 - 22:10
Фото Укрінформ

Пам’ять захисників Донецького аеропорту вшанували 20 січня в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Слова пошани і вдячності прозвучали і на адресу тих захисників ДАПу, які пережили ці події, чимало з них, зокрема бійців 3-го батальйону 80 аеромобільної бригади, у цей день прийшли до музею, передає Укрінформ.

Вони згадали події кінця грудня 2014-го, а також трагічного початку 2015 року, коли 13 січня впала вежа летовища, а потім з руїн ДАПу виходили ті, хто вижили.

"30 грудня 2014 року я потрапив в аеропорт на вежу. І пробув там до 16 січня. 16 січня уночі мене вивезли. 15 січня впала вежа. Я там був усередині", - згадував Ярослав Білоус, позивний “Патріот”, боєць 8-ої роти 3-го батальйону 80-ої аеромобільної бригади.

Він розповів, що це його відео після падіння вежі ДАПу показувало "Радіо Свобода" та інші телеканали.

"Десь на самій вишці постійно знаходилось чоловік 12-15. Три дні о 8-ій ранку зразу починали стріляти танки. Тільки по вишці. На третій день, десь приблизно о 10-ій вежа просто не витримала і впала на той бік, з якого стріляли... Тоді повитягали поранених, повідкопували з усіх завалів, і я зразу пішов знімати..." - сказав Білоус.

Колишній командир 8-ої десантної роти 3-го батальйону 80 аеромобільної бригади, капітан запасу Олександр Скиба розповів, що зі своїм підрозділом в ДАП потрапив 21 грудня 2014 року, вийшов з аеропорту 14 січня 2015-го, коли була планова ротація.

"На відміну від попередніх, ця ротація відбувалася, коли ми виходили з бою. Ми проривалися з боєм... Я цивільний, був мобілізований на військову службу. Як для цивільного це були нелюдські умови оборони в аеропорту, тому що це цілодобові бойові дії, мороз — мінус 30, води немає. Коли 14 січня я вийшов звідти, я вперше напився води", - згадував Скиба.

А командир 3-го батальйону 80 аеромобільної бригади підполковник Валерій Курко наголосив, що 5 років — це не просто дата.

"Це не 21-ше, не 22-ге число. Тут сидять люди, які і 25-го, і 26-го січня залишали Донецький аеропорт. І навіть 27-го, коли останній солдат нашого батальйону залишив його... Головне - що ми виконали призначення, що за лінію розмежування, кордон Піски-Водяне і далі, нога окупанта і нашого ворога не пройшла", - підкреслив він.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ