Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

У Польщі побили двох українців через їхню національність

20 лютого, 2018 - 18:49
Фото з архіву "Дня"

В одному з міських автобусів Варшави чоловік побив двох українців у зв'язку з їхньою національністю, повідомляє Польське радіо.

"Спочатку агресор відштовхнув одного з них (українців - ред.), а потім почав завдавати ударів кулаками в голову, ображаючи їх через їхню національність. Нападнику вдалося втекти. Однак поліція затримала 27-річного чоловіка, якому вже висунуто звинувачення у побитті на національному грунті", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, напад стався у районі Воля в столиці Польщі. Двоє українців чекали на зупинці на автобус. "Коли вони входили в автобус, одного з українців відштовхнув якийсь чоловік. Коли автобус почав рухатися, той самий чоловік підійшов та напав на них, завдаючи їм удари кулаками в голову. Водночас агресор вигукував їм образи через їхню національність у присутності інших пасажирів", – розповіла підкомісар Марта Сульовська з Районної комендатури поліції.

Нападник використовував вульгарну і образливу лексику. Коли автобус зупинився, чоловік вибіг. На місце викликали карету швидкої допомоги, яка повезла постраждалих до лікарні. У зв’язку з отриманими синцями та ранами голови чоловікам наклали шви.

Поліції досить швидко вдалося знайти та затримати зловмисника. Прокуратура висунула 27-річному нападникові звинувачення у побитті на національному грунті з хуліганських міркувань. За це агресору загрожує до п’яти років ув'язнення.

Повідомляється, що це вже не перший подібний випадок у Варшаві. Торік у районі Воля поліція затримала групу чоловіків, які побили громадянина Малі, інші зачепили та погрожували індусці в одному з нічних громадських автобусів. У свою чергу, у районі Мокотув чоловік побив і застосував сльозогінний газ проти пари українців. У районі Бєляни вчинено напад на ефіопа біля його будинку, а на студента з Індії напали в автобусі у районі Вавер.

Новини партнерів

Loading...