Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Посольство України обіцяє підтримувати контакт з дівчиною, яка відмовилась евакуюватись без свого собаки

20 лютого, 2020 - 22:56
Фото з соціальних мереж

Посольство України в КНР пояснило ситуацію, що трапилась з дівчиною, якій відмовили в евакуації з Уханю із своєю собакою.

Про це повідомляє пресслужба посольства.

"Посольство кілька разів зверталося до держорганів Китаю та просило надати Анастасії можливість вилетіти з Уханя разом із її собакою. Однак, у зв’язку з безпрецедентними карантинними заходами, китайська влада не надала згоди на евакуацію домашньої тварини пані Анастасії. Підстава - відсутність в Анастасії повного пакету необхідних документів для вивезення собаки за кордон", - йдеться в повідомленні.

Не дивлячись на це, посольство звернулося до китайської влади, зокрема, Уряду провінції Хубей, з проханням надати дозвіл на вивезення собаки за наявними на той час документами. Однак дозвіл отримати не вдалося.

"Важливо розуміти, що порядок ввезення та вивозу домашніх тварин з території Китайської Народної Республіки є виключною прерогативою компетентних органів цієї країни. Представниками китайських ветеринарних служб забезпечується жорсткий контроль наявності у власників тварин відповідного пакету документів, зокрема, що стосується паспорта міжнародного зразка, а також календаря вакцин. Відсутність належно оформлених документів щодо вакцинації домашніх тварин є підставою для контролюючих органів КНР для відмови у їх вивезенні, оскільки такі улюбленці можуть бути носіями інфекційних захворювань або носіями небезпечних для людини вірусів", - йдеться у повідомленні.

За таких обставин посольство запропонувало Анастасії перелік готелів для тварин в Ухані, де вона могла би тимчасово залишити свого собаку, допоки ситуація з коронавірусом в місті не стане безпечною.

"Пані Зінченко відмовилася – повідомила, що планує домовитись з однією з ветеринарних клінік про виготовлення необхідних документів. І дійсно, 17 лютого Анастасія надала Сертифікат здоров’я тварин від 17 лютого ц.р., виданий Інспекцією ввезення-вивезення та карантину КНР у м. Гуанчжоу. Нагадаємо, що Гуанчжоу – це місто, яке знаходиться на відстані маже 1000 км від Уханя, у той час як виліт Анастасії мав відбутися саме з м. Ухань. Крім того, в документі зазначено, що тварина прибуває "з незараженої території", - йдеться у повідомленні.

Посольством було цього ж дня надіслано запит компетентним китайським органам на дозвіл на евакуацію громадян, у якому окремо ще раз висловлено прохання розглянути можливість переміщення собаки А. Зінченко через державний кордон КНР з урахуванням оновленого пакету документів.

"І цього разу отримати дозвіл на вивезення домашньої тварини, попри численні телефонні розмови з представниками ветеринарних служб і прохання зробити виняток, нам не вдалося. При цьому дозвіл на евакуацію самої пані Зінченко було отримано", - йдеться у повідомленні.

Посольство зазначило, що повторно запропонували нашій співвітчизниці евакуюватися самій, а щодо собаки ще раз звернулися до китайської сторони з проханням надати дозвіл на її вивезення як виняток. Але дозволу нам так і не надали. Тоді Анастасія остаточно відмовилася проходити евакуацію без свого собаки.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ