Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

На Вінниччині шість громад одного району заробляють на енергії сонця і води

20 травня, 2020 - 10:00

На Ямпільщині, що на півдні Вінницької області, набирає розвитку відновлювальна енергетика. Громади активно роблять ставку на використанні енергії сонця та води, яка дозволяє наповнювати сільські бюджети. На сьогодні в районі вже функціонує вісім сонячних електростанцій потужністю 16,64 МВт та чотири малих гідроелектростанції потужністю 0,916 МВт. Як повідомляє Ямпільська РДА, об’єкти відновлювальної енергетики розташовані на території Бушанської, Гальжбіївської, Порогівської, Цекинівської, Дзигівської та Петрашівської сільрад.

«У країні набирає розвитку відновлювальна енергетика. Не оминула така інновація і наш Ямпільський район, де останніми роками значно збільшились капіталовкладення в її розвиток, – йдеться у повідомлені. – Лише в минулому році на території Дзигівської сільської ради введено в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 5,6 МВт, обсяг інвестицій 40 млн. грн. Цього року завершена реконструкцію Дорошівської ГЕС потужністю 0,09 МВт, обсяг інвестицій 4 млн. грн».

Таким чином за 4 місяці цього року сонячними електростанціями вироблено біля 5 млн. кВт годин електричної енергії та 750 тис. кВт годин гідроелектростанціями. До кінця поточного року планується завершити реконструкцію Миронівської гідроелектростанції, потужність якої складає 0,09 МВт.

Загалом на Вінниччині працює 44 потужних сонячних електростанції зі встановленою потужністю 143,1 МВт. Окрім того, діють 26 малих гідроелектростанцій встановленою потужністю 22 МВт, а також 4 когенераційні установки потужністю 3,5 МВт та 1 біогазова установка потужністю 1 МВт.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото з відкритих джерел

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ